Hoşgeldiniz  

EKMEN, ACILI AİLEYİ ZİYARET ETTİ

admin | 05 Mayıs 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

EKMEN, ACILI AİLEYİ ZİYARET ETTİ

Önceki hafta Silivri Cezaevi’nde hayatını kaybeden Batmanlı Ferhat Yılmaz’ın acılı ailesini ziyaret eden DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen konuyu meclise taşıdıklarını ve sürecin takipçisi olacaklarını açıkladı.

Şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden Batmanlı Ferhat Yılmaz’ın ailesini ziyaret eden DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen “Önceki hafta İstanbul Silivri Cezaevi’nde 6 mahkum çeşitli yerlerinde darp ve işkence izleri ile hastaneye kaldırılmış, aralarında bulunan Batmanlı Ferhat Yılmaz ise hayatını kaybetmişti. Dosyayı ilk andan itibaren yakından takip ettik. Batman İl Başkanımız Melik Müjdeci aileyi ziyaret etti ve konu için rapor hazırladı.

Olaydan hemen sonra İstanbul Milletvekilimiz Mustafa Yeneroğlu Adalet Bakanının yanıtlaması istemiyle meclise soru önergesi verdi. Ancak vatandaşı yok sayan zihniyet bu olay karşısında büyük bir sessizliğe gömülerek; olayın unutulmaya yüz tutmasını istiyor. DEVA Partisi olarak bu süreci yakından takip etmeyi sürdüreceğiz.

Resmi makamlar tarafından “bulaşıcı hastalıktan öldü” denilen Ferhat’ın fotoğraflarına dahi göz atıldığında yüzünde, boynunda ve vücudunun çeşitli yerlerinde ne derece işkenceye maruz kaldığı alenen ortadadır. Unutulmamalıdır ki işkence zamanaşımı olmayan bir suçtur. Üstü ne kadar örtülmeye çalışılırsa çalışılsın suçlular er ya da geç yargı önünde hesap verecektir. İşkence vakalarının her geçen gün artması, sıradanlaştırılması, cezasızlık politikası ile faillerin cesaretlendirilmesi kabul edilemez” ifadelerini kullandı.

27 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.