Hoşgeldiniz  

EKMEN “İTTİFAK YOK İŞBİRLİĞİ VAR”

admin | 09 Nisan 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

EKMEN “İTTİFAK YOK İŞBİRLİĞİ VAR”

DEVA Partisi Genel Başkanı Mehmet Emin Ekmen, partinin kurucu üyelerinden M. İkbal Seyda ve Batman İl Başkanı Melik Müjdeci, iftar programında Batman basını ile bir araya gelerek gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Yerel medya açısından en güçlü illerden birinin Batman olduğunu belirten Ekmen, “Batman basınını sıklıkla takip ediyor ve ilimizdeki gelişmeleri yakından izliyoruz. Her türlü ekonomik tehdide rağmen çok güçlü ve cesur bir yerel basınımız var. Medyaya yönelik ambargo, sindirme ve tekleştirme politikalarını da hiçbir suretle kabul etmiyoruz. Türkiye Avrupa’da en çok gazetecinin cezaevinde tutulduğu ülkeler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Gazetecilerin özgür olmadığı bir ülkede hiç kimse özgür değildir. Bu nedenle DEVA Partisi olarak ilk olarak basın özgürlüğü için etkin çalışmaları hayata geçireceğiz. “ dedi.

“İTTİFAK DEĞİL İŞ BİRLİĞİ”

DEVA Partisi’nin hiçbir ittifaka henüz dahil olmadığını belirten Ekmen, “6 partinin bir araya gelmesi kamuoyunda ittifak olarak değerlendirildi. Lakin, o masada ittifak ve ortak aday konuları hiçbir suretle ele alınmadı. Sadece parlamenter sisteme dönüş ve ülkemizdeki vatandaşların ortak kaygılarına yönelik fikirler görüşüldü. Türkiye’nin daha aydınlık bir geleceğe ulaşması için tüm muhalefet partileri olarak ortak kaygılara sahibiz. İlk olarak demokratik bir hukuk devleti için çaba ortaya koymalıyız. 6 partinin bir araya gelmesi bu suretle bir iş birliğidir. Ayrıca DEVA Partisi’nin HDP ile hiçbir diyalog ve iletişim problemi yoktur.

Türkiye’nin bütün sorunlarını HDP ile basının önünde görüşüyoruz. Yeni sistemin hayata geçirilmesinde de HDP’nin desteğinin önemli olduğunu düşünüyoruz. Son dönemde artan İttifak ve aday tartışmaları yalnızca iktidarın elindeki büyük medya gücü aracılığıyla işsizlik, yoksulluk ve pahalılık gündemini değiştirme çabasıdır.” İfadelerini kullandı.

“BİR ONUR VE HAYSİYET MESELESİ OLARAK GÖRDÜKLERİ KAŞIKÇI DAVASINI DAHİ BİRKAÇ MİLYAR DOLAR UMUDUYLA SATTILAR”

Rant, yolsuzluk ve israf ile 84 milyonun 100 yıllık birikiminin tüketildiğini belirten Ekmen, “Bu iktidar adeta ülkeyi batırmak istercesine rant, yoksulluk ve israf ile hazineyi boşalttı. Bir onur ve haysiyet meselesi olarak gördükleri Cemal Kaşıkçı davasını dahi birkaç milyar dolar umuduyla sattılar. Bu liyakatsiz kadronun dış politikada başarılı olma şansı yok.” Dedi.

“BU ÜLKE DEVA İKTİDARI İLE RAHATLAR”

DEVA Partisi’nin Türkiye siyasetinde çok önemli bir boşluğu doldurduğunu belirten Ekmen, “Sahada gördüğümüz izlenim vatandaşın iktidar partisinden hızla uzaklaştığı yönünde. Tüm vatandaşlarımızı hızla ekonomik bir darboğaza sürükleyen iktidar partisinin artık sahaya çıkmaya yüzü yok. Yandaş anket şirketleri ise halen büyük bir manipülasyona imza atıyor. Gerçek anket sahada, gerçek anket çarşıda, pazarda çeyrek kilogram domates almak zorunda kalan vatandaşlarımızın tepkilerinde yatıyor. Bu iktidar halk desteğini kaybetti. Gün geçtikçe kaybetmeye de devam edecek. Çünkü amaçları çözüm üretmek değil; giderayak cebi doldurmak. Türkiye’de gündelik tartışmalardan uzak; ekonomi konusunda çok iddialı bir kadroya sahip olan ve çözüm odaklı bir siyaset yürüten DEVA Partisi sahada hızla kabul görüyor. Kuruluşunun üzerinden bu kadar kısa süre geçmesine rağmen DEVA Partisi artık ülkemizin olmazsa olmaz bir siyasi partisi haline geldi. DEVA Partisi artık Türkiye’de çok önemli bir boşluğu dolduran bir siyasi parti. Bunca korku iklimine, medya ambargosuna ve her türlü engellemeye rağmen sahadaki her alanda yoğun bir teveccüh ile karşılaşıyoruz. 81 il ve 973 ilçesi ile DEVA Partisi bu Pazar seçim olsa tamamen hazır. “İfadelerini kullandı.

“KUR KORUMALI TARIM KORUMASIZ”

Kur korumalı mevduat sistemi ile 84 milyonun bir avuç zengini daha da zenginleştirmekten başka hiçbir işe yaramadığını belirten Ekmen, “Çok değil 3-4 ay önce kur korumalı mevduat sistemi diye zengini daha zengin yoksulu daha yoksul yapacak bir sistem getirdiler. O gün de bu sistemin hiçbir suretle ekonomiye çözüm olma şansının olmadığını belirtmiştik. Bugün gelinen noktada sadece 3 ay içerisinde kur korumalı sisteme dahil olanlara 40 milyar liraya yakın bir para ödendi. Rakamın büyüklüğünü ifade etmek için belirtmem gerekir ki, Türkiye’de bu yıl tarıma yapılan destekler ise sadece 32 milyar lira. Kur korumalı ama tarım korumasız. İktidar bir avuç zengini mutlu etmek için 84 milyonun vergilerini peşkeş çekiyor. Bu kadar gıda, akaryakıt, doğalgaz, elektrik, vergi zammı nereye mi gidiyor? Kur korumalı mevduata para yatıran zenginlere gidiyor. Köprü, otoyol, havalimanı geçiş garantilerine gidiyor. 5’li çete tabirini yasakladıkları; İhalesiz iş verdikleri yandaş müteahhitlere gidiyor” dedi.

PETROLSPOR’A BAŞARILAR DİLEDİ

Petrolspor’u yakından takip ettiğini belirten Ekmen “İlimizin futboldaki en önemli temsilcisi olan Petrolspor’a 2’nci lig yolunda başarılar diliyorum. Dileğimiz şehrimizin daha çok sporla, sanatla ve kültürle anılmasıdır” dedi.

“ÖNCELİĞİMİZ BATMAN’IN SORUNLARI”

Düzenlenen basın toplantısında konuşan DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci, “Seçime katılma yeterliliğini 7 ay 20 gün gibi rekor sürede elde eden partimiz, iktidar partisinin katıldığı il seçimde 15 ayda yapamadığını yaptı. Bununla birlikte, her ay Genel Merkezden de katılımcıların eşliği ile 81 ilde çeşitli etkinliklerle vatandaşlarla buluşup dertlerini dinliyor ve daha önce örneği bulunmayacak bir şekilde birçok konuda eylem planı hazırlıyor. Biz de Batman’da yaptığımız mahalle ziyaretleri, esnaf ziyaretleri, STK ziyaretleri ve stand programları ile sahada en fazla bulunan ve vatandaşlarımızın kapısına en fazla giden siyasi partiyiz. Sahada partimiz adına birçok umut verici ve olumlu tepkiler alıyoruz. Kimisi “artık bize Deva olun”, “umarım bizi kurtarırsınız.” derken, kimisi de “Ali Babacan’a güveniyoruz.”, “bu ekonomiyi ancak Ali Babacan düzeltebilir”, “onun zamanında ekonomi iyiydi”, “6 sıfırı atan adam.” şeklinde cevaplar veriyor. Bizi en çok motive eden ve çalışmalarımızda en büyük ilham kaynağımız vatandaşlarımızın bize vermiş bu ve benzeri birçok tepkidir. Bunun yanında vatandaşın bize ilettiği sorunları dile getirip çözüm üretilmesine katkı sağlamaya çalışıyoruz. Bugüne kadar birçok konuyu sizlerin vasıtasıyla yerel basına ve üç önemli konuyu da Meclis’e taşıdık.” dedi.

42 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.