Hoşgeldiniz  

“ESNAF GÜNÜ SİFTAHSIZ KAPATIYOR”

admin | 04 Nisan 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

“ESNAF GÜNÜ SİFTAHSIZ KAPATIYOR”

Batman Çarşısı’ndaki esnafı ziyaret DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci, esnafın günü siftahsız kapattığını belirtti.

Batman Çarşısı’nda esnafları ziyaret eden DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci, birçok esnafın dükkanını kapatmak zorunda kaldığını belirterek “Batman’ımızın bel kemiğini oluşturan Çarşı mahallesi esnafını ziyaret ettik. Maalesef esnafımızın büyük bir kısmı, günü siftahsız kapattığını belirtti. İğneden ipliğe gelen zamlar ile oluşan pahalılık nedeniyle vatandaşım alım gücü hiç olmadığı kadar düşük. Bu nedenle vatandaşlarımız çok acil ihtiyacı olmayan hiçbir şey için harcama yapamıyor.

Dolayısıyla esnafımız da evini geçindirecek, çocuklarına bakacak kirasını ve faturalarını ödeyecek geliri elde edemiyor. Çarşı esnafı birçok dükkanın kapandığını, durumun böyle devam etmesi halinde bu yaz aylarında bir bir kapanmaya devam edeceklerini belirtiyor. Özellikle küçük esnafımız tam anlamıyla kaderine terk edildi. Hepsi kredi ile ayakta durmaya çalışıyor. Borcu borç ile kapatan esnaflarımız bu sarmaldan nasıl kurtulacağı endişesi ile yeni güne uyanıyor. Ayrıca esnafımız hemen hemen her köşe başında açılan zincir marketler karşısında hiçbir varlık gösteremiyor. Esnafımız artık bu iktidarın geleceğimize umut olmayacağının farkında. Ama rahat olsunlar. Ehil ve liyakatli kadrolar ile hep birlikte rahat bir nefes alacağız” dedi.

46 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.