Hoşgeldiniz  

ESNAFINIZDAN ALIŞVERİŞ YAPIN DENİLİYOR AMA…

Halit BEYTÜT | 11 Aralık 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Zam yağmuru ile bunalan halkımız için yetkililer kendi esnafınızdan alışveriş yapın tavsiyesinde bulunuyor ama Batmandaki esnaflar da ne yazıktır ki sattıkları ürünlerine zam furyasına katılıp yüksek zamlarla vatandaşı alışveriş yapamaz hale getirmiş bulunmaktalar.

Bir vatandasın anlattığı bir olayı siz saygıdeğer okuyucularımla paylaşmak istiyorum. V. A “Sabah saatlerinde Gülistan caddesinde bulunan bir pastaneye gittim 10 liralık karışık pasta almak ve 5 liraya pasta diğer 5 liraya da su böreği istedim.

Pastanedeki arkadaş 5 liraya su böreği gelmez deyince bende kaç gram gelirse gelsin gramla ver dedim ama pastane yetkilisi 5 liraya gramda gelmez deyince pastaneden çıktım” deyince vay be dedim kendi ilimizde 5 liramız da geçmez oldu diye düşündüm.

Düşünün artık 5 liralık bir su böreğini bile satmamakta direnen bit esnaftan ben nasıl alışveriş yaparım artık.

Avrupa’nın çeşitli ülkelerindeki marketler kendi vatandaşlarının mağdur olmaması için sattıkları ürünlerine yüzde 50 oranında indirim yaparken benim ülkemin marketlerinde her gün raflardaki etiketler değiştirilip fahiş fiyatla urun satıp vatandaşı mağdur edip haksız kazanç elde etmeyi yeğ görüyor.

Milletini, vatandaşını düşünmeyen ve vatandaşından haksız kazanç elde etme fırsatçılığını yapanların ülkesi mi olacaktık?

Her ne kadar iktidar stokçuluk yapan ve fahiş fiyatla ürün satanlara fırsat vermeyiz diyorsa da dinleyen kim?

En çok mutfaklarda gereksinimi gören sıvı yağları bile raflarında bulundurmayıp stok yapan marketler hala denetlenmiyor ve bu vicdan yosunlarına adeta vuru abalıya denilmek isteniyor.

İktidar mensupları ne derlerse desinler onları ne esnaf ne de ilde bulunan yetkililer dinlemiyor ve hâksiz kazanç elde ederim ekmeğine yağ sürmeye devam ediyorlar.

Tüm bu karmaşalı sürüp giderken ve de halkın alım gücü her gün düşerken olan da masum halka oluyor ve vatandaş da el insaf diye haykırmaktan kendilerini alamıyorlar.

Bu anlam veremediğim süreç ne zamana kadar devam edecek bilinmiyor ama halkımız artık dayanacak gücü bile kendinde bulamaz hale getirilmiştir

Tek bir çare bulamayan ve evine normal gıdasını bile götüremeyen bu insanların düştüğü elim duruma seyirci kalanlar utansın demekten başka bir şey gelmiyor elimizden.

68 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.