Hoşgeldiniz  

EVLERDE DOĞALGAZ VAR AMA…

Halit BEYTÜT | 23 Ocak 2022 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Dondurucu bir kış mevsimini yasıyoruz, bu dondurucu soğuklar karşısında dışarı çıkmaya korkan vatandaşlar evlere kapanmış ama evlerdeki kombileri bile açmaya korkar hale gelmiş fahiş doğalgaz ve elektriklere gelen zamlar faturalara korkunç şekilde yansıyacağı korkusu tüm evleri sarmış durumda.

Bir zamanlar evlere doğal gaz gelecek diye sevinen vatandaşlar simdi doğal gazın açılmasına bile hasret kalmış duruma düşmüşlerdir.

Vatandaş bu dondurucu kış mevsiminde nasıl yaşar, nasıl evlerinde rahat eder sorusu ülkeyi yönetenlerin hatırına bile gelmiyor ve hemen hemen ara vermeden zam üstüne zamlar yaparak kendi vatandaşını düşünmekten bile imtina ediyor.

Bu ülkenin insanı böylesine bir duyarsızlığı ve umursamazlığı asla hak etmemiş ve bu denli bir çaresizlikle karşı karşıya gelmemiştir.

Ülkesinin vatandaşı böylesine yaşanamaz hale gelen bir durum karsısında inim inim inlerken yönetici durumda olan iktidarın buna resmen seyirci kalması ve önleyici bir karar alma gereğini bile duymaması bu ülkenin insanına yapılmış en gaddar bir tutum ve davranıştır.

Hem salgın korona ile hem de yağmur gibi gelen zamlarla boğuşmak zorunda bırakılan bir ülke insanı artık 20 yıldır iktidarda tuttuğu bir partiye de sadece öfke duymaktan başka bir şey gelmiyor elinden

Mevsimler gelip geçici bu zorlu sınavı da yüreklice kaldıracak olan bu millet yapılanları ise hayati boyunca unutmayacak ve kendilerine reva gördükleri bu acımasızlığı ise asla unutmayacaktır.

Doğalgazı getirdiniz ama kullanamaz hale getirdiniz, elektrik fahiş zam yaparak vatandaşı karanlıklara mahkûm ettiniz.

Mutfaklarda pişen yemeğin bile tadını kaçırdınız yarım porsiyon tavsiyesinde bulundunuz ama kendinize ise bu sıkıntıdan muaf tutarak tüm yükü mazlum ve ekonomiden yoksun gariban halka yüklettiniz.

Bu vurdumduymazlığın ve umursamazlığın elbette ki sonu gelecek ve bulunduğunuz makamdan ayrılmak zorunda kaldığınız zaman yüzünüze bile bakacak bir insan bulamayacaksınız.

Bundan şüpheniz olmasın…

60 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.