Hoşgeldiniz  

FİNAL’DEN ANLAMLI PAZAR!

admin | 02 Nisan 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

FİNAL’DEN ANLAMLI PAZAR!

Batman Final ailesi, SMA hastası Ebrar bebek için harekete geçti.

Batman Final Koleji, kampüste öğrenci ve velilerin katılımıyla yapacağı girişimcilik pazarında elde edilen geliri, SMA hastası Ebrar Güner’e bağışlayacak. Dolu dolu geçen anlamlı etkinliğin ardından açıklama yapan Final Okulları Genel Koordinatörü Orhan Alp “Girişimcilik haftası etkinlikleri kapsamında çocukların girişimcilik ruhlarını öne çıkarmak; özgüvenlerini, paylaşımcı yanlarını geliştirmek, sosyal yardımlaşma bilincini aşılamak ve birbirlerinden alışveriş yaparak harcamalarını kendilerinin kontrol etmesini sağlamak amacıyla okulumuzda girişimcilik pazarı kurduk. Satıştan elde edilen gelirle sosyal sorumluluk projesi kapsamında SMA Tip 1 hastası Ebrar Güner’in tedavisinde kullanılmak üzere nakdi yardımda bulunacağız.

Ebrar kızımız için bir nebze de bizim de katkımızın olmasını ve bu konuyla ilgili farkındalığın artmasını istedik. Yaptığımız özel etkinlikte çocuklarımızın isteği ve velilerimiz ile öğretmenlerimizin yoğun ilgisi nedeniyle beklediğimizin üstünde bir nakit topladık, hepsine çok teşekkür ederiz” dedi.

Öte yandan küçük Ebrar adına resmi bağış toplanması için Batman Valiliğine yapılan resmi başvuru da önceki gün kabul edildi.

25 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.