Hoşgeldiniz  

FIRINLAR DENETLENMİYOR…

Halit BEYTÜT | 14 Aralık 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

İlimizdeki fırınların hemen hemen hiç biri denetlenmiyor bir yerde 4 liraya, bir yerde 3,5 liraya başka bir fırında ise ekmek 3 liraya satılıyor.

Ülkenin birçok ilinde fırınlarda satılan ekmeklerin gramajı kontrol edilirken ne yazıktır ki Batman’da her isteyenin istediği fiyata ekmek satılmakta ve buda doğal olarak halkı son derece sıkıntıya sokmaktadır.

Batmanda üzülerek ifade etmek isterim ki halkın mağdur olmaması için gereken hiç bir adim atılmıyor hal böyle olunca da fırsat düşkünü olan vicdan yoksunları diledikleri fiyata ürünlerini satmaktan kendilerini alıkoyamıyorlar.

Batman işsizliğin en çok olduğu bir il olmasına rağmen bunu düşünmek bile istemeyen haksız kazancı kendilerine alışkanlık haline getirenler habire zam yaparak halkın alım gücünü hiçe saymayı bir alışkanlık haline getirmişlerdir.

Batmandaki yoksul halkın temel gıdası olan ekmeklere de çeşitli zamlar yapanlar halkı bir ekmek bile alamaz hale getirmişlerdir. Belediye zabıta ekipleri bu konuya neden eğilim göstermez ve neden bu fırınlarda 4 liraya kadar çıkartılan ekmeğin gramajını kontrol etmezler anlaşılır değil.

Halkın sırtından haksız kazanç elde etmeyi alışkanlık haline getiren fırsatçılara meydan neden boş bırakılıyor anlamak mümkün değil.

İlin zati muhterem yöneticileri bu karmaşık surece neden seyirci kalmakla yetiniyor ve neden ilgili yetkililere bu konuda gereken talimatı vermiyorlar gerçekten anlaşılır değil.

Batman her isteyenin istediği fiyata ürünlerini satmaya elverişli bir il mi olacaktı?

Halk zaten zam furyaları altında inim inim inlerken birde temel gıda olan ekmek fiyatlarına zam yapıp eksik gramajla ekmek satan fırınları denetleme gereği neden duyulmuyor?

Bu keşmekeşliğe dur diyebilecek aklıselim yöneticiye halkımız özlem duyar hale gelmiştir.

Bu özlemi giderebilecek bir yetkili aranıyor bilinsin istedim.

92 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.