Hoşgeldiniz  

GELENEKSEL MATEMATİK OLİMPİYATI YAPILDI

admin | 17 Mayıs 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

GELENEKSEL MATEMATİK OLİMPİYATI YAPILDI

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Batman Anadolu Lisesi koordinatörlüğünde geleneksel olarak her yıl düzenlenen ‘Kim Korkar Ki Matematikten’ yarışmasının yedincisi yapıldı.

Batman Anadolu Lisesinin koordinatörlüğünde bu yıl yedincisi düzenlenen geleneksel “Kim Korkar Ki Matematikten” matematik olimpiyatı öncesi yarışmacı öğrencileri okulda ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Okul Müdürü Mehmet Konak’tan bilgi alıp tüm öğrencilere başarı diledi.

Müdür Kurtaran “Sevgili öğrenciler, Batman Anadolu Lisemizin koordinesinde gelenekselleşen ‘Kim Korkar Ki Matematikten’ yarışmasının bu yıl yedincisini düzenleniyoruz.

Matematik dersi, Bakanlığımız çok önem verdiği bir alan. Bakanlığımız TÜBİTAK ve üniversiteler iş birliğinde, matematik dersinin öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak hem öğrenimini kolaylaştıracak hem de öğrencilerin bu dersi küçük yaştan itibaren sevmelerini sağlayacak bir proje için harekete geçti. Bizler de ilimizde matematik konusunda yaptığımız çalışmalarla birlikte Bakanlığımızın hayata geçireceği yeni proje ile birlikte çok daha fazla bu alana eğileceğiz. Yapacağımız çalışmalarla birlikte matematik dersi tüm öğrencilerin keyifle, günlük yaşamla bağdaştırılabildikleri keyifli bir ders olacak. Sizlerde matematik olimpiyatına katılarak bu şekilde güzel ve keyifli bir zaman geçirerek bizlere bu konuda örnek oldunuz.

Bu organizasyona ev sahipliği yapan ve emeği geçen Batman Anadolu Lisesi idareci, öğretmenlerinize teşekkür ediyorum. ‘Kim Korkar Ki Matematikten’ yarışmasına katılan tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum, öğrencilerimizin yarışmaya katılımlarında emeği geçen tüm öğretmelerimize de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

62 Ortaokulun kendi bünyesinde düzenlediği matematik bilgi yarışmasını ardından kendi okullarını temsil eden 3 öğrenci ve onların danışmanlığını yapan matematik zümre başkanının da katılımıyla gerçekleşen matematik olimpiyatının ilki 2014 yılında yapılmıştı. Yarışmaya katılan öğrencilerden birinci olan okulun öğrencilerine toplamda 3 bin TL, ikinci olan okulun öğrencilerine 2250 TL, 3 olan okulun öğrencilerine ise 1500 TL ödül ve hediyeler verilecektir.

‘Kim Korkar Ki Matematikten’ yarışması etkinliği, yarışma sonrası öğrenci ve öğretmenlere okulun öğrenci pansiyonunda verilen öğle yemeği ile sona erdi.

Müdür Kurtaran’a ziyaretinde Şube Müdürü Mehmet Şirin Temiz eşlik etti.

35 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.