Hoşgeldiniz  

HALKIN SÜPER VALİSİ

admin | 05 Haziran 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

HALKIN SÜPER VALİSİ

Son kararname ile Batman’a atanan Halkın Süper Valisi Ekrem Canalp, gazetecilerle tanışma kahvaltısında bir araya geldi.

Artukbey Cafe’de düzenlenen programda yerel ve ulusal basın temsilcileriyle bir araya gelen Vali Canalp “Bütün Batmanlıların Valisi olacağım” dedi.

“BERABER BAŞARACAĞIZ”

Herkes tarafından sevilen projelere imza atacaklarını belirten geçirilebileceğine vurgu yapan Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp “Basın sadece ticari bir meşgale değil, aynı zamanda bir kamu hizmetidir, demokrasinin olmazsa olmazıdır. Bütün zorluklara rağmen ayakta kalarak görevini ifa eden, kamu hizmeti görevini ifa eden yerel basın mensuplarımızla ümit ediyorum ki daha önceki görev yerlerimde uygulamaya koymaya çalıştığım, bazılarını uyguladığım projeleri beraber hayata geçirebiliriz.

Bunun için ihtiyacımız olan şey düşünmek, biraz hayal kurmak, sonrasında da beraberce hangi projeleri, özellikle de en sıkıntılı olan yerel basınımız için, onlara can suyu olabilecek ne varsa bunları beraberce konuşup, projelendirir, beraberce uygulamaya geçiririz. Batman’da görev yapacağım süre boyunca yapabildiğim kadarıyla bütün Batmanlılarla ve herkesin valisi olacağım” dedi.

“PETROLSPOR’A DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK”

Petrolspor ve yönetimine verilen desteklerin devam edeceğini belirten Vali Canalp “Şampiyonluğu elde eden Batman Petrolspor’a yeni sezonda da desteklerimiz sürecek. İran’dan Van’a giden seyahat acenteleri var. Onlardan bazılarıyla Hasankeyf Festivalinde tanıştım ve hemen gerekli yerlere talimat vererek temas kurulmasını ve bu acenteleri Van’a kadar gelmişken Batman’a çekmek için çalışmalarını söyledim. Bunun gerçekleşmesi durumunda Batman ekonomisinde ciddi bir rahatlama olacaktır diye düşünüyorum” dedi.

Köroğlu Diyarından gelen Halkın Süper Valisi Vali Canalp, program sonunda Batman Güncel Gazetesi ve Süper FM Radyosu Sahibi İş Adamı Hasan Miroğlu, Vali Canalp ile bir süre sohbet ederek kentte kısa zamanda yaptığı faaliyetler için teşekkürlerini iletti.

Toplantıya ilişkin mini bir yorun yapan Batman Güncel Gazetesi ve Süper FM Radyosu Sahibi İş Adamı Hasan Miroğlu “Son kararnameyle birlikte Batman’a atanan Edirne Valisi Ekrem Canalp, yaptığı söylem ve sıra dışı hareketleriyle Batmanlılara umut vaat ediyor. Hafta sonu Batman’daki basın mensuplarıyla  buluşan Vali Canalp, tüm Valilerden farklı davranarak, büyük  bir inançla Batman’a sıra dışı hizmetler vermek için kolları sıvamış gibi görünüyor. Batman’a geldiği günden bu yana günün belli saatlerinde  mesaisini makamında, günün çoğu zamanını da  halkla beraber  geçiren, iletişim kuran Vali Canalp, sıra dışı bir özelliğe sahip. Vali Canalp, kısa sürede adından  söz ettirerek vatandaşların da takdirini kazandı.

Biz 90’lı yılarda çok büyük acılar yaşadık. Bütün Sanayi yatırımlarımızı yüzlerce sosyal ve kültürel faaliyetlerimizi engellemeye çalışıldı. Şimdiki sizin Batmanımızın kalkınması için yapacağınız faaliyetleri o dönemde yapmaya çalıştık ama bazı karanlık pençeler ve terör nal etinden dolay hep engellendik. Temennimiz artık sizin gibi Valilerimiz ve Köroğlu gibi emniyet müdürlerimiz Batman’ımıza nasip etsin” dedi.

38 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.