Hoşgeldiniz  

HAYATA TUTUNMAK, TUTUNABİLMEK…

Halit BEYTÜT | 06 Şubat 2022 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Zor ve gerçekten meşakkatli bir dönemden geçiyoruz.

Pandeminin ağır aksak da olsa nice sevdiklerimizi ne yazık ki kaybetmenin acı üzüntüsünü yaşıyoruz.

Vaka sayılarının her gün arttığı ülkemizde ne hazindir ki birçok can kaybımızın da olduğu bir gerçek.

Böylesine yayılan bir virüs salgınına karşı yine üzülerek ifade etmek isterim ki bizler sanki böylesi bir illetle karşı karşıya olduğumuzu unutacak kadar gereken önlemlerimizi almamakta ısrar ediyoruz.

Bir maskeyi bile takmaktan imtina ediyor müthiş bir rehavete gidiyor olmanın vurdumduymazlığını ne yanlışlığından maalesef ısrar edip adeta salgın illetine davetiye çıkarma gibi bir yanlışlığı ısrarla sürdürtüyoruz.

Özellikle ilimiz Batman da sanki bu illet yokmuş gibi önlem almamakta direniyoruz.

Dünyanın hemen hemen birçok ülkesinde acile önlemler alınırken bizim ülkemizde her gecen gün vaka sayıları korkutucu rakamlara ulaşılmasına rağmen hiç bir önlemin alınmaması ise gerçekleşen derece akıl almaz bir tutum ve davranıştır.

Kendi ülkesinde can kaybının olmaması adına diğer ülkeler gereken önlemleri sıkıca alma gereğini duyarlarken ülkemizde sanki böylesine korkutucu bir virüse neden önlem almama gibi bir tutum sergileniyor doğrusu akıl almaz bir durum oluşuyor.

Sağlık bakanı her gün artan vakalar nedeniyle halkı gereken önlemler konusunda bir uyarıda bile bulunmamaktadır.

Daha çok can mı yitirilsin nüfus azalsın denilmek mi isteniyor bilinmez ama özellikle iktidarda bulunanların bile buna sessiz kalması ister istemez kafalarda çözüm bekleyen sorular oluşturuluyor.

Hal böyle olunca da bir uyarı bile duymayan vatandaş artık sadece ayakta durabilmenin mücadelenin içine giriyor.

Çok canları aldı bu virüs, çok çocuk anne ve babasız kaldı. Bu yüzden zaten acılarla yoğrulmuş bu millete bari alınması gereken uygulamaları vakit geçirmeden alın ve binlerce hastamızı hayattan koparmamalarına vesile olun artık

Bu ülkenin insanları pandemi ile mi uğraşsın, zor yaşam koşulları ile mi uğraşsın doğrusu ne yapacağını bilmez hale getirilmiştir.

46 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.