Hoşgeldiniz  

“HER FIRSATTA İSLAMA SALDIRANLARIN HEVESİ KURSAKLARINDA KALACAK”

admin | 18 Ocak 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

“HER FIRSATTA İSLAMA SALDIRANLARIN HEVESİ KURSAKLARINDA KALACAK”

Batman Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformu Ocak ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantıda Batman ve Türkiye gündemindeki konular tartışıldı.

Toplantı sonrası görüşülen konular kamuoyu ile paylaşıldı.

Cemaat evinde kalan bir gencin intihar etmesi sonucu son günlerde belli bir kesimin öncülük ettiği Cemaat-Tarikat düşmanlığı yaygarası yeniden koparılmaya başlandı diyen Platform Yetkilileri “İçlerindeki kini, düşmanlığı kusmak için her gün bir gerekçe, bir vesile bulmakta zorluk çekmiyorlar. Sebepler değişiyor ama hadiseleri köpürtme, kampanyaya dönüştürme, buradan kalkarak Müslümanları ve hayat tarzlarını mahkûm etme gayretleri hiç değişmiyor maalesef. Kendilerini hak savunucuları olarak tanıtanların ikiyüzlü olduklarını halkımız o kadar iyi biliyor ki kendilerini tarif etmeye gerek yok. Futbol takımı taraftarları arasında kavga çıktığında stadyumların kapatılması talep edilmiyor.

İçkili mekânlarda insanlar birbirini öldürdüğünde içkili yerlerin kapatılması talep edilmiyor. Kumar yüzünden aileler dağıldığında at yarışlarına son verilmesi istenmiyor. Ama bir öğrenci intihar ettiği için yüzlerce, binlerce yurdun kapatılması talep edilebiliyor. Çünkü hedefleri net! İslam’a tahammülsüzlük sadece bunlarla da sınırlı kalmıyor. Müzik kisvesi altında da değerlerimize dil uzatan Sezen Aksu, Sanat icrası bahanesiyle ilk insan ve ilk Peygamber Hz Adem ve eşi Havva annemize hakaret içeren şarkı sözleriyle biçimi farklı olsa bile hedefi ve niyetlerinin değişmediğini bir kez daha göstermiştir” ifadelerini kullandılar.

“KAMPANYAYI DESTEKLİYORUZ

Batman sporunun güzide ismi olan ve önceki hafta elim bir trafik kazası sonucu aramızdan ayrılan Milli takıma yetiştirdiği sayısız sporcuların yanı sıra sokaklardan topladığı çocukların hayatlarına dokunan Milli takım antrenörü ve Batman Petrolspor Güreş takımı baş antrenörü İbrahim Halil Kay’ın isminin Spor Lisesi’ne verilmesi talebinin anlamlı olduğunu, kampanyayı platform olarak desteklerimizi ve takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz.

“İSABETLİ BİR KARAR OLMUŞTUR”

Batman’ın örf ve geleneğinde önemli bir yer işgal eden ve son yıllarda önemli bir sayıya ulaşan Taziye evlerinde, taziye sahiplerinin yemek, çay, su ihtiyaçları, temizlik hizmeti ile elektrik, doğalgaz ve su faturalarının Batman Belediyesince karşılanması kararı yerinde ve isabetli bir karar olmuştur.

“HERKES ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMASI GEREKİR”

Yine İlimizde artarak endişe verici bir noktaya ulaşan hırsızlık olayları vatandaşı oldukça tedirgin etmektedir. Hırsızlığın boyutları öyle bir noktaya ulaştı ki; doğal olarak bina dışında bulunması gereken Bahçe kapıları, Cami kapılarındaki bakır malzemeler, Abdest şadırvan muslukları, Klima cihazları vb. her türlü malzeme hırsızların hedefi olmaktadır. Her alanda toplum huzurunun temin edilmesi için Kolluk kuvvetleri başta olmak üzere sorumluluk sahibi her kesimin üzerine düşeni yapması gerekmektedir.

“KISA SÜREDE TAMAMLANMASINI SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUZ”

İlk olarak Platformumuz tarafından gündeme getirilen, Atatürk Parkı bitişiğinde bulunan ve yıkılacak olan Orman Şefliği lojmanları yerine yapılması karar verilen ve Batman’ımız için bir sembol değeri taşıyacak olan “Kardeşlik Camisi” projesi için emeği geçen herkese teşekkür ediyor, bu kıymetli eserin en kısa sürede tamamlanmasını sabırsızlıkla bekliyoruz.

44 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.