Hoşgeldiniz  

İŞ-KUR’DAN KARİYER REHBERLİĞİ

admin | 01 Aralık 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

İŞ-KUR’DAN KARİYER REHBERLİĞİ

İŞKUR, Batman Üniversitesi Kariyer Merkezi ve İşbirliği ile TRC3 bölgesinde genç istihdamı projesi kapsamında gerçekleşen “Kariyer Rehberliği ve Danışmanlığı Bilgilendirme Toplantısında İŞKUR İl Müdürü Besim Eviz Hayalden Hayata Kariyer konulu sunum gerçekleştirdi.

Toplantıda sunum yapan İŞKUR İl Müdürü Besim Eviz, kariyer planlaması, iş yaşamına hazırlık, meslek, meslek seçiminin önemi, meslek seçerken dikkat edilecek noktalar ve iş arama süreci gibi konularda öğrencileri bilgilendirdi.

REKABET ORTAMINDA DONANIMLI OLMAK

Eviz, rekabet ortamında iş aramanın önemine, donanımlı bir şekilde iş gücü piyasasına hazırlanmanın ve kariyer planlamasının gerekliliğine değinerek, iş hayatında teorik bilgilerin tek başına yeterli olmadığının altını çizdi.

ARTIK İŞ ARAMA ARAÇLARI DİJİTALDE

Eviz, çağımızda iş arama kanallarının gelişimini ve önemine değinerek “ Hayatımızın her alanında olduğu gibi iş arama ve çalışma hayatında da teknolojinin ve dijital dünyanın etkilerini bariz bir şekilde görüyoruz. İş görüşmeleri veya toplantılar artık zoom gibi dijital mecralar aracılığı ile yapılmaktadır. İş arama sürecinde gençlerin mesleki donanımlarının yanı sıra dijital kanalları takip etmeleri ve kullanabilmeleri de önem kazanmıştır” dedi.

 

134 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.