Hoşgeldiniz  

JASAT, 110 OLAYI AYDINLATTI

admin | 14 Ocak 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

JASAT, 110 OLAYI AYDINLATTI

Batman’da İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) 2021’de 110 faili meçhul olayı aydınlattı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, JASAT halkın huzur ve güvenliğini sağlamak maksadıyla birçok başarılı çalışmaya imza attı.

Batman Valiliğinden yapılan açıklamada “Batman İli genelinde çoğunluğu hırsızlık olayı olmak üzere toplamda 131 asayiş olayına müdahale etmiştir. Müdahale edilen olaylar incelendiğinde, bir önceki yıla oranla %125’lik artışla 110 faili meçhul olay aydınlatılmış olup, bu olaylara karıştığı tespit edilen 209 şüpheli Adli Makamlara sevk edilmiş ve bu şahıslardan 45’i tutuklanmıştır. Ayrıca dönem içerisinde nitelikli suçlardan aranan ve cezaları 3 yıldan 24 yıla kadar olan 90 şahıs yakalanarak toplamda 135 şahıs Cezaevlerine teslim edilmiştir.

Önem arz eden olaylar ele alındığında geçtiğimiz yıl içerisinde 23 Kamu Kurum ve Kuruluşlarından Hırsızlık olayına müdahale edilmiş ve 20 olayın aydınlatılması sağlanmış, 12 Hayvan Hırsızlığı ile Baz İstasyonundan Hırsızlık olaylarına müdahale edilmiş ve bu olayların tamamı aydınlatılmış, ayrıca diğer hırsızlık olaylarından (Evden, İş Yerinden, Bağ ve Bahçeden vb.) 54 olaya müdahale edilmesi sonucu 40 olayın aydınlatılması sağlanarak olay şüphelileri Adli Makamlara teslim edilmiştir. Bu bilgiler ışığında halkın huzur ve güvenliğinin temini için 24 saat esasına göre çalışan Jandarma teşkilatının güzide birimi olan JASAT ekipleri modern teknolojinin tüm imkânlarından yararlanarak suç ve suçluların tespiti, yakalanması için aynı azim ve kararlıkla çalışmalarına devam etmektedir” denildi.

 

48 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.