Hoşgeldiniz  

KARİYER KONFERANSLARI DEVAM EDİYOR

admin | 13 Mayıs 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

KARİYER KONFERANSLARI DEVAM EDİYOR

Öğrencilerinin kişisel gelişimlerine katkı sunmak ve kariyer yolculuklarına rehberlik etmek amacıyla birçok projeye ev sahipliği yapan Batman Üniversitesi, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Dr. Aziz Alper Biten öğrencilerimizle “Hayatı Okumak ve Kariyer Planı” konferansında bir araya geldi.

Merkez Kampüs Konferans Salonunda gerçekleştirilen ve Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir’in de katıldığı konferansa öğrencilerimiz yoğun ilgi gösterdi.

Konferanstaki sunumuna kendini tanıtarak başlayan ve ardından öğrencilere kariyer basamaklarını aşmadaki tecrübelerini aktaran Dr. Biten, başarıdaki en önemli konunun, başarıdan ne anladığımız ve onu ne olarak adlandırdığımız olduğunu ifade etti.

Hiçbir başarının bireysel olarak elde edilmediğini, bir işin sonunda başarılı olunmak isteniyorsa ekip halinde çalışılması gerektiğini vurgulayan Dr. Biten, bir başarının çıkış noktasının düşünmekle başladığını ve o düşüncenin zihnimizde olgunlaşmasından sonra her sorunun üstesinden gelinebileceğini ifade etti.

BİTEN: “YAŞINIZ, MESLEĞİNİZ NE OLURSA OLSUN MERAK DUYGUNUZU VE ARAŞTIRMA RUHUNUZU HİÇBİR ZAMAN KAYBETMEYİN”

Başarının önemli öğelerinden birinin de sabır olduğunun altını çizen Biten sunumunu “Sanılanın aksine sabır, asla zaman kaybı değil ulaşmak istediğiniz hedefteki olgunlaşma evresidir. Ancak çok çalıştıktan sonra sabır göstermeliyiz. Hayat karşımıza çok farklı yollar çıkarır.  Hedefimize giden bu yollardan hangisini tercih edeceğimizi; bilgi birikimimiz, altyapımız ve yeteneklerimiz gibi unsurlar belirler. Hedefe ulaşmaya çalışırken asla diğer arkadaşlarınızı geride bırakmak gibi bir yarış içinde olmayın. Amacınız sizden sonra gelenlere sizin seçtiğiniz yolların zorluklarının daha kolay nasıl aşılacağını göstermek yani ardınızdan gelenlere yardım etmek olmalı. Yaşınız, mesleğiniz ne olursa olsun merak duygunuzu ve araştırma ruhunuzu hiçbir zaman kaybetmeyin. Okuma alışkanlığı edinin. Kendinizle uzlaşın böylece içinizdeki yetenekler başarıya doğru sizinle akar. Yeteneksiz olduğunuzu düşünmeyin ve içinizde gizli kalmış yeteneklerinizi keşfetmeye çalışın. Zaman zaman umutsuzluğa, karamsarlığa kapılsanız da asla pes etmeyin. Yapacağınız işleri ertelemeyin” ifadeleriyle tamamladı.

26 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.