Hoşgeldiniz  

KAŞIKLA VERDİLER KEPÇEYLE GERİ ALIYORLAR..

Halit BEYTÜT | 06 Temmuz 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Emeklilerin 2. 6 aylık zammı 8.45 olarak belirlendi.

Buna sevinmek bile mukabele görmedi zira Temmuz ayından geçerli olmak üzere elektriğe yüzde 15 doğalgaza da yüzde 12 zam yapıldı.

Buda verilen 200 liralık zammın cebe girmeden geri alındığını göstermektedir.

Bu ülkede emekliye kesinlikle rahat olmayacak.

Düşük gösterilen enflasyon yüzünden yılın her iki 6 ayında emekliye sadece sadaka verilir gibi maaşlarına sözde zam yapılmaktadır.

Bu yüzden ülkedeki emeklilerin bir nebze olsun yüzü bir türlü güldürülemiyor.

Benim arada bir emekli kesimin sorunlarına değinmeme bazı kendini bilmezler hep emeklilere değiniyor diyorlar.

Değiniyorum çünkü emeklilerde bir zamanlar gençliklerini ve enerjilerini bu ülkenin kalkınması için harcayıp yaşları dolunca da emekliğe ayrılmış insanlardır.

Bu yüzden emekli kesime saygı duyulması gerekirken emeklilerin sorunlarına değinmeyi bir emekçi hayranı olarak değinmeyi kendime bir görev adediyorum

Mesleğimiz icabı bizler toplumumuzun sözcüsü isek her insanımızın sorunlarına değindiğimiz gibi elbette ki sayıları azımsanamayacak kadar büyük bir kitle olan emeklilerimizin de sorunlarını dile getirmek bizim olmazsa olmazımız olmalıdır.

Hal böyle olunca emekliye reva görülen olumlu ya da olumsuzluklar dillendirmek bazılarını rahatsız ediyor olsa da ben bir zamanların emek yiğidi olanları her demde dile getirmekten asla kaçınmayacağımın özellikle bilinmesini isterim.

Onlar ununu eleyen ve yaslarını baslarını almış en çok korunmaya muhtaç olan yaşlılarımızdır. Onlara gereken saygıyı ve ilgiyi göstermek bizim örf ve geleneklerimizin gereği olsa gerekir.

Bu nedenle son derece zor koşullar altında yaşamlarını sürdüren bu insanlara gereken ilgiyi ve sorunlarını dile getirmemek onları tamamen yok saymak anlamına gelir ki buna da hiç kimsenin hakkının olmadığını düşünüyorum…

73 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.