Hoşgeldiniz  

KESK’TEN DEVA’YA ZİYARET 

admin | 08 Aralık 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

KESK’TEN DEVA’YA ZİYARET 

KESK Sekreteri Döne Gevher Koyun, Eğitim Sen Batman Şube Başkanı Nurettin Şimşek, SES Batman Şube Başkanı Deniz Topkan ve KESK Genel Merkez Teşkilatı, DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci’yi ziyaret etti.

Batman İl Başkanlığı’nda gerçekleştirilen ziyarette konuşan DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci “Türkiye’nin her noktasında olduğu gibi Batmanımızda da sağlık emekçileri büyük zorluklar altında çalışıyor. Hak ettikleri haklardan mahrum kalan emekçilerimiz aynı zamanda maddi olarak da emeklerinin karşılığını alamıyor. Vatandaşlarımız da mevcut sorunlar nedeniyle daha iyi bir sağlık hizmetine erişemiyor.

Artan iş yükü, giderek ağırlaşan çalışma koşulları, sağlıkta şiddet, performans sistemi, emeğinin karşılığını alamamak gibi nedenlerle açıkçası sağlık sistemimiz gün geçtikçe daha keşmekeş bir hale bürünmüş durumda” Ziyarette konuşan KESK Sekreteri Döne Gevher Koyun, “Türk Lirası’nda yaşanan değer kayıpları, elektrik, doğalgaz, akaryakıt ve gıdaya gelen zamlar nedeniyle kamu emekçileri ciddi bir darboğazda bulunuyor. Yoksulluk sınırının 10 bin TL, açlık sınırının da 3 bin 100 TL’yi aştığı bir ortamda tüm kamu emekçilerinin haklarında ciddi iyileştirmeye ihtiyaç olduğu açıktır. Bir an önce maaşlarda iyileştirme ve refah payı katkısı sağlanmalıdır” dedi.

75 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.