Hoşgeldiniz  

KOZLUK VE BEŞİRİ DOĞALGAZA KAVUŞUYOR

admin | 02 Haziran 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

KOZLUK VE BEŞİRİ DOĞALGAZA KAVUŞUYOR

AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Aksa Doğalgaz Batman Müdürlüğünü ziyaret ederek Batman ve ilçelerinde devam eden doğalgaz yatırımları ile ilgili bilgi aldı.

Şirket Müdürü Yusuf Demirtaş’tan çalışmalarla ilgili bilgi alan Özdemir, Batman Merkezde kullanılan doğalgaz oranı, ilçelere doğalgaz verilmesi ve devam eden projelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Batman Merkez’de halihazırda 134 bin konuta doğal gaz verildiğini, 100 bin konuta da doğal gaz tesisatının çekildiğini ve bu konutlardan 71 bininin abone olduğunu açıklayan Özdemir, Çamlıca, Güneykent, Seyitler ve Tilmerç Mahallelerine de 2022 yılı içerisinde doğalgaz arzı sağlanacağını sözlerine ekledi. Özdemir Karşıyaka ve Petrolkent Mahallelerimizi de doğalgazla buluşturmak için girişimde bulunduklarını belirtti.

HASANKEYF, GERCÜŞ, SASON İLÇELERİ DE 2024

Batman’da doğalgaz abonesi olan konutların oranının % 73’e ulaştığını ifade eden Özdemir, Beşiri ve Kozluk ilçe merkezine Ekim-Kasım gibi doğalgaz verileceğini, yaptığı görüşmeler neticesinde Hasankeyf, Gercüş, Sason ilçelerine de 2024 yılında gaz arzı sağlanacağı tarafına iletildiğini söyledi. Milletvekili Özdemir Batman’da doğalgaz kullanımının yaygınlaşmasıyla hava kirliliğinde %40 oranında iyileşme görüldüğünü, Batmanlıların hayat kalitelerinin artması için çaba sarf ettiklerini sözlerine ekledi.

49 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.