Hoşgeldiniz  

KÜLTÜR MTAL’E ZİYARET

admin | 15 Ocak 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

KÜLTÜR MTAL’E ZİYARET

Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, okul ziyaretleri kapsamında Kültür Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret edip öğrencilerle bir araya geldi.

Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, okulun konferans salonunda Batman Fen Lisesi öğretmenleri tarafından öğrencilere verilen bilişim konferansına katıldı. Konferans sonunda öğrencilerle bir süre sohbet edip onlara mesleki eğitimde yeni dönemin öğrencilere sağladığı kazanımları anlattı.

Müdür Kurtaran “Sevgili gençler, günümüzde en değerli hazine muhakkak bilgidir. Bireyi diğer bireylerden farklı kılacak ve değerli kılacak yegâne şey bilgidir. Kendimizde var olan kabiliyetleri ancak bilgi ile harmanladığımızda başarıya ulaşma şansımız olur. Alacağımız değerli bilgiyi, cesaret ve girişimcilik ruhuyla birleştirdiğimizde başarıya ulaşmış oluruz. Bilgiye ulaşmanın yolu da eğitim ve okumakla mümkündür.  Sizlerde mesleki anlamda çok çalışarak mesleki bilgi ve yeteneğinizi arttırarak kendinizi çok iyi bir şekilde yetiştireceksiniz. Mesleki anlamda hedeflediğiniz başarıya ulaşmak içinde çok çalışmalı ve kitap okumalısınız. Çünkü bütün bunları birleştirdiğimiz vakit hedefimize ulaşacağız” dedi.

Müdür Kurtaran, konuşmasında ayrıca kanunlaşarak yürürlüğe giren mesleki eğitimde yeni dönem ile ilgili öğrencilere bilgi verdi.

Kurtaran’a okul ziyaretinde kendisine Şube Müdürleri Emrullah Aslan ve Murat Yağmur eşlik ettiler.

82 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.