Hoşgeldiniz  

KURTARAN, ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

admin | 24 Aralık 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

KURTARAN, ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Kitap ve Okuma Kültürü konusuyla düzenlenen ‘Kütüphane Söyleşileri’ programında Vakıfbank Anadolu Lisesi öğrencileriyle buluştu.

Kütüphanesiz Okul Kalmayacak projesi kapsamında yapımı tamamlanan Vakıfbank Anadolu Lisesi kütüphanesinde gerçekleşen kitap ve okuma kültürü üzerine yapılan ‘Kütüphane Söyleşileri’ programında öğrencilerle sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, öğrencilere kitap okumanın ve bilgili olmanın önemini örneklerle anlattı.

Müdür Kurtaran “Sevgili gençler, Bakanlığımız tarafından başlatılan “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” projesi kapsamında çok güzel ve donanımlı bir kütüphaneye kavuştunuz. Tabi kütüphaneler ve kitaplar sadece okulları güzelleştirmek için değildir. Kitaplar ve kütüphaneler önemli bilgi kaynaklarımızdır. Kütüphanelerin hayat bulması ve amacına ulaşması için bizlerin kütüphanelerde kitaplarla vakit geçirmesi ve devamlı olarak gelip burada bulunan kitaplara selam vermemiz lazım.

Unutmayın sevgili öğrenciler, insanı varlıklar içinde eşrefi mahlukat kılan yegâne özellik bilgili olmasıdır. Bizler bilgimiz sayesinde diğer canlılardan farklı oluruz. Bilgili olabilmemiz için başvuracağımız yegâne kaynakta şüphesiz kitaplardır. Tarih boyunca münevver ve entelektüel insanların hayatlarını incelediğimizde kitap okuyarak bu seviyeye geldiklerini görürüz. Son dönem en büyük mütefekkir ve münevverlerimizden Prof. Dr. Fuat Sezgin’in hayatını incelediğimiz de gördüğümüz en büyük şey çok kitap okuması ve çalışması olmuştur. Bizler de bu bilinçle hareket ederek kitap okumayı, çalışmayı ve öğrenmeyi bir alışkanlık haline getirmeliyiz.

Sevgili gençler, kendimizi güzel ifade etmek, kaliteli bir yükseköğretim dönemi geçirmek, verimli bir meslek dönemi geçirmek ve en önemlisi insanlığa faydalı bir insan olabilmek için düzenli bir şekilde kitap okumalıyız” dedi.

Vakıfbank Anadolu Lisesi kütüphanesinde gerçekleşen kitap ve okuma kültürü üzerine yapılan ‘Kütüphane Söyleşileri’ programında Müdür Kurtaran’a Basın ve Medya Koordinatörü Hüseyin Demir ve Okul Müdürü Caner Tekin eşlik ettiler.

67 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.