Hoşgeldiniz  

KÜTÜPHANESİZ OKUL KALMADI

admin | 27 Aralık 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

KÜTÜPHANESİZ OKUL KALMADI

Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” projesi kapsamında açılışı yapılan Kültür Ortaokulu Kütüphanesi ile birlikte İlimizdeki tüm okullar kütüphaneye kavuştu.

Açılış kurdelesini öğrencilerle birlikte kesen İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, açılışta yaptığı konuşmada İlimiz genelinde kütüphanesiz okulun kalmadığını ifade etti.

Müdür Kurtaran “Yaklaşık bir buçuk ay önce Sayın Cumhurbaşkanımızın eşleri Hanımefendi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan ‘Kütüphanesiz Okul Kalmayacak’ projesinin Batman etabı, açılışını gerçekleştirdiğimiz Kültür Ortaokulu Kütüphanesi ile birlikte tamamlandı.

“Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” projesi kapsamında yaptığımız çalışmalarla birlikte İlimizdeki 189 okulumuza yeni kütüphane kuruldu. Mevcut 46 kadar kütüphanemize de takviyeler gerçekleştirdik. İlimiz genelindeki 632 resmi okulumuzun tümünde kütüphanemiz var.

“Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” projesiyle çocuklarımızın kitaptan daha rahat istifade etmesini, okuma kültürünün gelişmesi, çocuklardaki yorumlama gücünün ve eleştirel düşünme kabiliyetinin gelişmesini hedefliyoruz.

Bu proje kapsamında ilimizdeki 189 okulumuz aynı zamanda çok kısa süre içerisinde kitaba da kavuştu. İlimizdeki okul kütüphanelerinde ciddi miktarda kitap bulunmakta. İlimiz genelinde bulunan okullarımızın kütüphanelerinde 567 bin kitap var. Tabi kitap sayımızı yapacağımız çalışmalarla birlikte artıracağız.

Bir süre sonra TÜBİTAK ile yaptığımız bir proje kapsamında Sayın Valimizin desteklediği ve finansmanını Belediye tarafından sağlandığı TÜBİTAK ile yaptığımız bir çalışmadan 72 bin adet kitap bu kütüphanelerimize dahil olacak.

Okullarımıza kazandırdığımız bu kütüphanelerimizin yapımını da Mesleki ve Teknik Liselerimiz üstlendi. İlimiz merkezdeki 3 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz bu kütüphanelerimizin yapımını sağladılar. Bu vesile ile özellikle Meslek Liselerimizin öğrencilerine, öğretmenlerine ve emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Kütüphanemizin ve bu süreçte okullarımıza kazanılan tüm kütüphanelerin hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Müdür Kurtaran’a Şube Müdürü Ömer Toprak, Basın ve Medya Koordinatörü Hüseyin Demir ile Okul Müdürü Mehmet Emin Şimşek eşlik ettiler.

93 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.