Hoşgeldiniz  

LİSE ÖĞRENCİLERİ ÜNİVERSİTEYİ GEZDİ

admin | 31 Aralık 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

LİSE ÖĞRENCİLERİ ÜNİVERSİTEYİ GEZDİ

Akademik, kültürel ve sportif faaliyetlerle ön plana çıkan Batman Üniversitesi, İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından ziyaret edildi.

Üniversitede yapılan çalışmaları yerinde incelemek ve eğitim öğretim süreci ile ilgili bilgi almak amacıyla düzenlenen ziyarette öğrenciler, Batı Raman Yerleşkemizde bulunan fakülteleri, laboratuvarları, kütüphaneyi ve spor tesislerini gezdi.

Üniversitede düzenlenen “Sosyal Güvenlik Hakkı ve Covid 19 Süreci” isimli konferansa katılan öğrenciler, üniversitede yapılan çalışmaları ve etkinlikleri beğendiklerini dile getirdiler.

Yükseköğretime geçiş öncesinde lisans ve ön lisans programları ile ilgili bilgi edinme fırsatı bulan öğrenciler, üniversite tarihçesi, üniversitede bulunan bölümler ve üniversitede sunulan imkânlar hakkında detaylı bilgi edindiler.

Değişim ve gelişimi destekleyen ve öğrenci odaklı çalışmalara önem vererek ilimizdeki liselere kapılarını açmaya devam eden üniversitede yapılan çalışmaları inceleme fırsatı bulan öğrenciler, ziyaret sayesinde yükseköğretime geçişte tercih edecekleri bölümler hakkında fikir edindiklerini söylediler.

56 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.