Hoşgeldiniz  

MİLLET UCUZ YER ARIYOR…

Halit BEYTÜT | 24 Ocak 2022 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Zam furyası altında inim inim inleyen dar gelirli vatandaşlar sabahtan akşama kadar ucuz yer arayışına giriyor.

İşsizlik, artan hayat pahalılığı, artık kımıldayamaz duruma düşen halk bu zorlu sureci nasıl atlatacağını kara kara düşünür hale geldiler.

Bir ülkenin insanlarına bu denli taşıyamayacağı ağır yükü yükleyenlerin hala utanmadan sıkılmadan ülkede bir olumsuzluk yokmuş gibi tavır takınmaları vatandaşı içten yaralıyor.

Bir ülkede artık istenmeyenler açık acık zikredilirken giderayak bile olsa vatandasın canına okumaya devam etmekten kaçınmıyorlar.

Bu kadar zor koşullar altında feryat eden insanları sesine ne yazıktır ki kulaklar tıkanıyor ve yine de bildiklerini okumaya devam edip vatandasın kahrolmasını ister gibi bir tutum sergiliyorlar.

Bizler sabah aksam çarşı pazar hallerini gözlemliyoruz. Vatandaş artık ne yazık ki alışveriş yerine vitrinlere bakıyor, pazardaki etiketleri görünce de alacağı varsa da yarını düşünüp almaktan vazgeçiyor.

İşte bir zamanların şen şakrak ülkemdeki acı manzara ne yazık ki şimdi böyle.

Bu insanları bu kadar ciğersizleştirmek ve onları umutsuzlaştırmak kime yarayacak bilinmez ama bilinen o ki benim ülkemin insani geleceğe ait tüm umutlarını yitirmiş bulunmaktalar

Keşke bu karamsar tabloyu yazma gereğini duymasaydım, keşke ülke insanımın huzurlu bir şekilde yaşamını sürdürüyor diyebilseydim, keşke bu kışta kıyamette doğal gazı kombisini fahiş fatura gelir korkusuna kapılmadan tüm peteklerini açabildiği yazabilseydim

Benim keşkelerim ne yazık ki bugünkü durumu ne yazık ki olumluya dönüştürmüyor.

Bunları yazınca da zati muhteremler kızılca kıyameti koparıyorlar…

69 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.