Hoşgeldiniz  

“MİNİBÜSÇÜLER KONTAK KAPATABİLİR”

admin | 05 Ocak 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

“MİNİBÜSÇÜLER KONTAK KAPATABİLİR”

Yeniden Refah Partisi Gençlik Kolları Başkanı Edip Durmaz, minibüs esnafının sorunlarına dikkat çekerek akaryakıt zamlarına çözüm bulunamaması halinde kontak ve kepenk kapatabileceklerini söyledi.

Gençlik Kolları Başkanı Edip Durmaz, minibüsçü esnafının son birkaç ayda zamların peş peşe gelmesiyle birlikte zora girdiklerini dile getirdiklerini belirterek, birkaç ay önce aldıkları yakıtın iki katını ödediklerini bir yakıt deposunun 500 TL’ye dolduğunu şimdi ise 1000 TL civarında dolduğunu böyle giderse kontak ve kepenk kapatacaklarını dile getirdiklerini söyledi.

Durmaz “Yeniden Refah Partisi Gençlik Kolları olarak bizler esnafımızın, minibüsçülerin ve batman halkının yanında olacağımızı ifade ederiz. Artan petrol fiyatların hem halkımızı hem de minibüsçülerin zor durumlarını ortaya koymaktadır. Aynı zamanda sanayi ve diğer tarafta da fahiş fiyat artışı az buz değil. Yakıtlara yapılan zamlar gece yarısı beklemeksizin hemen yansıtılması söz konusu olurken, indirimlerin çokta geç yansıtıldığı ifade edilmektedir. Hangi esnafımıza dokunuyorsan bin ah işitiyorsun. Bunun içindir ki acilen yetkililerin ve odalar birliğinin bu duruma bir çözüm getirmesi gerekmektedir. Yeniden Refah İktidarında bütün bu sorunların çözüm odaklı olacağını, halkımızın her kesimine yönelik olan sıkıntıların ivedilikle çözüme kavuşacağını teyit ederiz” dedi.

66 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.