Hoşgeldiniz  

MUTFAKTA YANGIN VAR…

Halit BEYTÜT | 06 Aralık 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Hayat şartlarının her gün artarak devam etmesi, zamlarla beli bükülen vatandaş artık kelimenin tam anlamıyla büyük bir buhranla karşı karsıya kalmıştır.

Özellikle zaruri tüketim ürünlerine yapılan insaf dışı zamlar vatandaşı artık yaşayamaz hale getirmiş bulunmaktadır.

Böylesine çekilemez bir duruma karşın ne yazıktır ki ülkeyi yönetenlerin umurunda bile değil.

Zam furyaları ile bunalan ve artık ne yapacağını bile bulamaz hale gelen vatandaşlar mutfaklardaki yangının her gecen gün daha da büyüyeceğinden endişe duymaya başladı.

İşin garibi ise tüm bu çaresizliklere rağmen ülkenin yönetimini elinde bulunduranların bunları görmezlikten gelmesi ise vatandaşı isyan noktasına getirmiştir.

Zamları protesto edenleri yaka paça tutup yerlerde sürüklenmelerine bile seyirci kalınıyorsa varı artık siz düşünün vatandaşın ne yapacağını.

Ülkedeki ekonomik krizi bahane edip zam furyalarını her gün sıralayıp vatandaşın alım gücünü yoksunlaştıranların ülkeyi ne hale getirdiklerini üzülerek ve kahrolarak izlemek zorunda kalıyoruz.

Tüm bu çaresizliğe rağmen iktidara mensup vekillerin vatandaşla alay edercesine yaptıkları abuk sabuk söylemler de vatandaşı çileden çıkarmaya başlamıştır.

İşçi, memur, emekli kendi ülkesinde sefilleri oynarken zatı muhterem iktidar bu insanların çektiklerini görme gereğini bile duymayacak kadar sağır rolünü oynamaya devam ediyor.

Ülkenin vefakar insanlarına bu yoksulluğu çektirenler vatandaştan neyin intikamını alıyor? Verdikleri oylarla kendilerini o makamlara taşıyanlara verecekleri karşılık onları çaresiz mi bırakacaktı?

Milletin içinde bulunduğu bu elim durumu görmezlikten gelenlere bu millet elbette ki gereken yanıtı zamanı gelince verecek ve onları hiç ama hiç bir zaman affetmeyeceklerdir.

69 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.