Hoşgeldiniz  

PEYGAMBER SEVDALILARI GÜL DAĞITTI

admin | 21 Nisan 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

PEYGAMBER SEVDALILARI GÜL DAĞITTI

Peygamber Sevdalıları Vakfı Batman Koordinatörlüğünün üye ve gönüllüleri, “Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama Mevlid Haftası” kapsamında halka gül dağıttı.

Batman’da teravih namazının ardından Şevket Başak Camiindeki cami cemaatine gül dağıtan Vakıf yetkilileri, mevlid haftalarını tebrik etti.

Gül dağıtımının ardından açıklama yapan Peygamber Sevdalıları Vakfı Batman Koordinatörlerinden Feyzi Aydın, her yıl Mevlid Haftasında Hazreti Muhammed’i (Sallallahu Aleyhi Vesellem) anlama ve sünnetini yaşama etkinlikleri adı altında bir dizi etkinlikler düzenlediklerini söyledi.

“RAMAZAN’DAN DOLAYI KİTLESEL MEVLİD ETKİNLİĞİ YAPAMADIK”

Birkaç yıldır salgın nedeniyle etkinliklere ara verdiklerini belirten Aydın, “Peygamber Sevdalıları Vakfı olarak yıllardan beridir nisan ayı içerisinde mevlid etkinlikleri düzenlemekteyiz. Geçtiğimiz 2 yıl pandemiden dolayı mevlid etkinliği yapamadık. Bu sene de nisan ayının Ramazan ayına denk gelmesinden dolayı kitlesel bir etkinlik yapamadık.” dedi.

“CAMİ CEMAATİNE MEVLİD HAFTASINDAN DOLAYI GÜL DAĞITTIK”

Peygamberi anlama ve sünnetini yaşama etkinlikleri kapsamında nisan ayı öncesi bir dizi etkinlik tertiplediklerini anımsatan Aydın, konuşmasına şöyle devam etti:

“TV’de, sosyal medyada mevlid etkinlikleri olsun cadde ve kavşaklara nisan ayı dolayısıyla branda asmak olsun, siyer yarışması, bilgi yarışmaları olsun bir dizi etkinlik yaptık. Bugün de gül dağıtımı etkinliğimizi gerçekleştirdik. Cami cemaatine mevlid haftasından dolayı gül dağıttık. Bu seneki temamız Kurtuluş Rehberi Hazreti Muhammed (Sallallahu Aleyhi Vesellem)’di. Bir dizi faaliyetlerimiz inşallah devam edecek.”

“PEYGAMBERİMİZİN HAYATI HERKESE ROL MODEL OLMALI”

Mevlid haftasını içinde barındıran nisan ayının Ramazan’a da denk gelmesi sebebiyle çifte sevinç yaşadıklarını vurgulayan Aydın, Peygamberin hayatının tüm herkese rol model olmasını temenni ettiklerini kaydetti.

Ramazan ayının başta Filistinliler olmak üzere zulüm altındaki tüm Müslümanların kurtuluşuna vesile olması dileklerini ileten Aydın, şimdiden tüm Müslümanların Ramazan Bayramlarını tebrik etti.

26 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.