Hoşgeldiniz  

PROTOKOLLER HAYATA GEÇİRİLİYOR

admin | 26 Ocak 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

PROTOKOLLER HAYATA GEÇİRİLİYOR

İkili iş birliklerini artırarak çalışmalarına hızla devam eden Batman Üniversitesinde imzalanan protokoller hayat bulmaya devam ediyor.

Batman Belediyesi ile imzalanan protokol ile Batman Üniversitesine yeni bir bina kazandırılması amaçlandı. İmzalanan protokol kapsamında Batı Raman Yerleşkesine inşa edilecek olan binanın temeli Batman Belediyesi tarafından atıldı.

Protokol ile üniversiteye ait Batman Merkezde bulunan binanın konukevi olarak belediyeye tahsis edilmesi kararlaştırılırken Batman Belediyesinin ise üniversitede bulunan yaklaşık 2 bin metrekare alana bir bina inşa etmesine karar verildi.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Üniversite Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, 2007 yılında kurulmuş bir üniversite olarak bina ve fakülte sayılarını eğitim-öğretim faaliyetleri kapsamında yeterli hale getirmek için çeşitli iş birliği çalışmaları yürüttüklerini söyledi.

Göreve geldikleri günden bu yana öğrencilere daha nitelikli ortamlarda eğitim imkânı sunabilmek için gayret gösterdiklerini belirten Rektör Demir “Bu gayretler sonucunda üniversitemize Diş Hekimliği Fakültesi, Turizm Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Süper Bilgisayar Merkezi gibi birçok yeni alan kazandırdık. İlerleyen dönemlerde Tıp Fakültesi ve birçok fakülte ile araştırma merkezlerini de üniversitemize kazandırmak istiyoruz. Bu fakülteler ve araştırma merkezlerinin alt yapısını oluşturabilmek için bina yapım çalışmalarına şimdiden başladık” dedi.

Batman Üniversitesinin fiziki anlamda gelişimini de önemsediklerini anlatan Prof. Dr. İdris Demir, modern binalarda ve nitelikli imkânlarla eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmeyi amaçlıyoruz dedi.

78 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.