Hoşgeldiniz  

REKTÖR DEMİR, ERDOĞAN’A BATMAN ÜNİVERSİTESİNİ ANLATTI

admin | 21 Ocak 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

REKTÖR DEMİR, ERDOĞAN’A BATMAN ÜNİVERSİTESİNİ ANLATTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun teşrifleri ile gerçekleştirilen Adnan Menderes Demokrasi Müzesinin açılışına katılan Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, müze açılışının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmede Rektör Demir ve Cumhurbaşkanımız Batman Üniversitesi ile ilgili çeşitli konularda istişarelerde bulundular.

Göreve geldiği günden bu yana Batman Üniversitesinin gelişimi için yaptıkları çalışmalardan söz eden Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, çalışmaların üniversite ve il kalkınmasına destek olmasının yanı sıra öğrencilerin memnuniyeti için yürütüldüğünü anlattı.

Batman Üniversitesi personel ve öğrencilerden gelen taleplerin değerlendirildiğini belirten Rektör Demir, gelen talepler doğrultusunda Batman Üniversitesinin ihtiyaçlarının tespit edilip giderilmeye çalışıldığını ifade etti.

Batman Üniversitesi olarak bölgesel kalkınmaya destek vermek adına Batman ilinde bulunan kurum ve kuruluşlarla çeşitli iş birliği çalışmaları yürüttüklerini vurgulayan Rektör Demir, enerji alanında pilot üniversite seçilen Batman Üniversitesinin bölgesel kalkınma çalışmalarına hızla devam ettiğini kaydetti. Batman Üniversitesine verilen enerji alanında ihtisaslaşma payesinin TRC3 Bölgesinde bulunan Batman ilinin gelişimi için son derece önemli olduğunun altını çizen Rektör Demir, Batman ilinin enerji potansiyelini açığa çıkaracak proje çalışmalarının Batman Üniversitesi tarafından değerlendirildiğini sözlerine ekledi.

56 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.