Hoşgeldiniz  

REKTÖR-ÖĞRENCİ BULUŞMALARINA YOĞUN İLGİ

admin | 16 Aralık 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

REKTÖR-ÖĞRENCİ BULUŞMALARINA YOĞUN İLGİ

Geleneksel hale getirilmesi planlanan Rektör-Öğrenci buluşmaları kapsamında Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, 15 Aralık 2021 tarihinde Batman Üniversitesi Merkez Yerleşkesi Rektörlük Konferans Salonunda öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilerin Batman Üniversitesi hakkında görüş, öneri, istek ve şikâyetlerini öğrenmek amacıyla düzenlenen ve üç gün süren toplantıların son oturumuna Batman Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Ömer Faruk Ertuğrul, akademisyenler, daire başkanları ve öğrenciler katıldı.

REKTÖR DEMİR: “HER ÖĞRENCİYE ULAŞIP DAHA ÇOK SORUNA ÇÖZÜM ÜRETMEYİ AMAÇLIYORUZ”

Öğrencilerle iletişime son derece önem veren Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, öğrencilerden gelen her türlü bilginin çok önemli olduğunu düşündüklerini ve bu sebeple görüşlerini öğrenmek ve ihtiyaçlar doğrultusunda çalışmalar yapabilmek amacıyla bu toplantıları düzenlediklerini belirtti. Toplantıları üç ayrı günde gerçekleştirme sebeplerinin daha fazla öğrenciye ulaşabilmek olduğunu ifade eden Rektör Demir, yapılan çeşitli etkinliklerle öğrencilerin akademik ve entelektüel alt yapısını geliştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

REKTÖR DEMİR: “BİR BİLGİ VEYA BİR SÖZ ÖĞRENMEK BUGÜNÜNÜZÜ VE YARININIZI DEĞİŞTİREBİLİR”

Öğrencilerin salt bilgi birikimi değil kültür, sanat ve sportif birikimlerini de arttırmaları gerektiğini vurgulayan Rektör Demir, üniversite olarak her zaman gelişimi ve değişimi destekleyeceklerini dile getirdi. Batman Üniversitesinde bulunan akademisyenlerin bilgi birikiminden öğrencilerin her zaman faydalanabileceğini bu sebeple farklı ülke ve şehirlerden gelen akademisyenlerin bilgilerinden faydalanmak için düzenlenen etkinliklere öğrenci katılımının yüksek olmasını beklediklerini anlatan Rektör Demir, edinilen her bilginin bugünü ve yarını olumlu yönde etkileyebileceğini kaydetti.

REKTÖR DEMİR: “FIRSATLARI DEĞERLENDİRMEYİ BİLİRSEK BAŞARIYA ULAŞIRIZ”

Öğrencilerin eğitim hayatlarında bazı aksilikler olabileceğini ancak bunlara takılmadan önlerine çıkan fırsatları iyi değerlendirmeleri gerektiğini anlatan Rektör Demir, yurt içinde ve yurt dışında çeşitli lisans, yüksek lisans, doktora ve araştırma bursları sayesinde öğrencilerin daha donanımlı eğitimlere ulaşılabileceğini kaydetti. Batman Üniversitesinin farklı paydaşlarıyla imzaladığı protokollerle öğrencilerin daha geniş imkânlara kavuşacağını belirten Rektör Demir, öğrencilerin akademik ve kültürel gelişimini desteklemek için üniversite olarak rehber konumda olacaklarının altını çizdi.

REKTÖR DEMİR: “ENERJİ ALANINDA İHTİSASLAŞMAMIZ ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN BÜYÜK BİR AVANTAJ”

Enerji alanında ihtisaslaşma payesinin Batman Üniversitesine verilmesinin öğrenciler için avantajlarından söz eden Rektör Demir, enerji alanında yapılan spesifik çalışmalarla öğrencilerin enerjinin tüm bileşenlerinde uzmanlaşıp kurumların üst düzey pozisyonlarında görev alabileceklerini söyledi. Bu konuda öğrencilere tüm fırsatların sunulduğunu anlatan Rektör Demir, ellerindeki tüm imkânları öğrencilerin yararına kullandıklarını ve öğrencilerin çalışarak kendilerini geliştirmeleriyle başarıya ulaşabileceklerini dile getirdi.

Öğrencilerden gelen talepleri tek tek ele alarak yapılabilecek çalışmalar için fikir toplantıları düzenlediklerini belirten Rektör Demir, ortaya konan her fikrin öğrencilerimizin, Batman Üniversitesinin ve bölgemizin gelişimine katkı sunabileceğini ifade etti. Öğrencilerden gelen taleplere cevap veren Rektör Demir, taleplerin gerekli birimlere iletilerek en kısa sürede çözüme kavuşturulacağının altını çizdi.

Batman Üniversitesi Merkez Yerleşkesi Rektörlük Konferans Salonunda düzenlenen Rektör- Öğrenci Buluşmalarının son toplantısı Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir’in öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirmesiyle sona erdi.

120 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.