Hoşgeldiniz  

“SAĞLIK ÇALIŞANLARI ARASINDA AYRIM İSTEMİYORUZ”

admin | 03 Aralık 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

“SAĞLIK ÇALIŞANLARI ARASINDA AYRIM İSTEMİYORUZ”

Batman’da 1400’e yakın üyesi bulunan Öz Sağlık-İş Sendikası Batman Şube Başkanı Ahmet Altunç, tüm sağlık çalışanlarını kapsayan bir zam beklediklerini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile birlikte yaptığı ve sadece doktorları kapsayan zam açıklaması diğer sağlık çalışanlarını ayaklandırdı.

Sağlık Bakanlığı bünyesinde görev yapan tüm personel gibi sağlık işçilerinin de ‘Sağlık Çalışanı’ olduğunu belirten Batman Şube Başkanı Ahmet Altunç, Sayın Cumhurbaşkanımıza sesleniyoruz; Ayrımcı zam uygulamasıyla sağlık sisteminde sizin de büyük destek verdiğiniz yılların emeğinin Heba Edilmesine izin vermeyiniz. Bakanlık derhal bu yanlıştan geri dönmelidir. “Hekimlere yapılan zam elbette yerindedir, ama sağlık hizmetinin taşıyıcı kolonu sağlık işçisidir.  Yapılan açıklama ile sağlık çalışanları, doktorlar ve diğerleri şeklinde bir ayrıma tabi tutulmuştur. Sağlık çalışanları arasında yapılması planlanan farklı zam uygulaması sağlık kurumlarında çalışma barışını yok edecektir. Sağlık Bakanlığı’nda görev yapan sağlık işçileri adına yetkili sendika olan Öz Sağlık-İş Sendikası olarak çalışanlar arasında yapılan bu ayrımı kabul edemeyiz.  Sağlık işçileri olarak böyle bir yanlıştan acilen dönülmesini istiyoruz. Yapılacak zamdan işçi-memur ayrımı da dahil olmak üzere hiçbir ayrıma gidilmeden bütün sağlık çalışanları faydalandırılmalıdır” dedi.

64 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.