Hoşgeldiniz  

SAĞLIKÇILAR GREV YAPTI

admin | 15 Haziran 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

SAĞLIKÇILAR GREV YAPTI

Batman’da oda ve sendika temsilcileri sağlıkçılar, emekliliğe yansıyacak temel ücret artışı talep ettiklerini ancak performansa dayalı ödeme sisteminin dayatıldığını belirttiler.

Batman Tabip Odası, Ses Batman Şubesi, Hekim Sen-Hekim Birliği ,Tabip Sen, Ahef, Ahe Sen ve Batman Diş Hekimleri Odası temsilcileri Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde bir araya gelerek basın açıklaması yaptı. Burada yapılan açıklamada “Aylar süren oyalamanın ardından, yeni yasa teklifiyle emeğimizle yeniden alay ettiniz.

Bizler emekliliğe yansıyacak temel ücret artışı talep ederken, nitelikli şekilde ve baskı altında olmadan çalışabilmemiz için yeterli süre ve olanaklar, sağlıkta şiddetten arındırılmış çalışma alanları, toplumun daha az hastalanması için koruyucu sağlık hizmetlerinin güçlendirilmesini isterken; sizlerin bize reva gördüğü, performansa dayalı ödeme sistemini dayatmak, emeğimiz için ayrılması gereken bütçeyi şehir hastanelerine kira ve hizmet bedeli olarak gömmek oldu. Sizin bizlere dayattığınız sağlıksızlığa karşı bizler bu gidişatı değiştirmek, sağlıklı bir gelecek için birlikteyiz” denildi.

22 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.