Hoşgeldiniz  

SAĞLIKÇILAR GREV YAPTI

admin | 08 Şubat 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

SAĞLIKÇILAR GREV YAPTI

Sağlık çalışanları özlük hakları ve şiddet yasası çıkartılması için eylem yapan hekimler tüm yurtta olduğu gibi Batman’da da greve girdi.
Ses Batman Şubesi ve Batman Tabip Odası tarafından Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi idari binası önünde ‘Oyalama Değil, Hakkımız olanı istiyoruz’ pankartıyla basın açıklaması düzenlendi.

SES Batman şube başkanı Deniz Topkan’ın okuduğu basın metninde “Bugün sabah hem aile hekimliklerinde hem de diğer hastanelerde gün boyu iş bırakıldı. Bu anlamda hastanede hastalara bakılmadı ve muayene yapılmadı. Gerçekten Türkiye genelinde aylarca sürdürmüş olduğumuz bir mücadele var.

Bütün sağlık emekçileri ve hekim arkadaşlar da yaşanan ekonomik krizden ve bugüne kadar verilen sözlerin tutulmamasından kaynaklı, bugün tepkilerini bir kez daha ifade ettiler. Poliklinik hizmeti, hem Aile Hekimliklerinde hem de hastanelerde verilmedi. Halkımızın da bu anlamda sağlık hakkına yönelik göstermiş oldukları mücadele ve desteklerinden dolayı bir kez daha teşekkür ederiz. Bu anlamda mücadelemizin kararlılıkla süreceğini ifade ediyoruz” ifadeleri yer aldı.

48 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.