Hoşgeldiniz  

SAĞLIKÇILAR’DAN ‘ÖZLÜK HAKLARI’ EYLEMİ

admin | 08 Ocak 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

SAĞLIKÇILAR’DAN ‘ÖZLÜK HAKLARI’ EYLEMİ

Batman Tabip Odası ve Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Şubesi, sağlıkta yaşanan sorunlar ve sağlık çalışanlarının özlük hakları için basın açıklaması yaptı.

Sağlık çalışanları Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde bir araya geldi. SES Batman Şubesi Eş Başkanı Deniz Topkan ve sağlık çalışanlarının katıldığı açıklamada konuşan Batman Tabip Odası Başkanı Dr. Selahattin Oğuz “Enflasyonun gerçek anlamda yüzde 50’nin üzerine çıktığı, açlık sınırının 4.013 yoksulluk sınırının 13.073 TL olduğu şartlarda hekimler olarak geçinemiyoruz, emeğimizin karşılığını alamıyoruz. Bu zorlu çalışma koşullarında adeta emeğimiz yok sayılıyor.

15 Aralık günü yaptığımız bir günlük G(ö)REV, bir uyarıydı! Almakta olduğumuz maaşlarımız emeğimizin karşılığı değildir, iktidarın keyfine göre belirlenemez. Mesele, hekimlik değerlerinin yok sayılması, bilimin değil ekonomik çıkarların ön plana koyulması, mesleğimizi önemini görmezden gelen anlayıştır.  Ekonomik ve özlük haklarımızla ilgili yeni yasa tasarısının en kısa zamanda meclise sunulmasını istiyoruz! Ücretlerimize gerçek enflasyon ve yapılan zamların üzerinde zam istiyoruz, Döner sermaye veya performans değil, emekliliğimize yansıyan, insanca yaşayacağımız tek ücret istiyoruz! 7200 ek gösterge ve yılda 120 gün yıpranma payı istiyoruz!, COVID-19’un meslek hastalığı sayılmasını istiyoruz! -Sağlıkta yeni bir şiddet yasası istiyoruz” dedi.

76 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.