Hoşgeldiniz  

SAYGINLIĞIMIZI KORUYALIM…

Halit BEYTÜT | 11 Ocak 2022 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

10 Ocak çalışanlar günü nedeniyle başta sayın valimiz olmak üzere birçok yetkili bu günümüzü kutlayarak bizleri onurlandırdılar.

Kutlamalarda basının ülke için ne kadar vazgeçilmez olduğunu sitayişkar sözlerle dile getirdiler. Bu nedenle ilgi ve alakalarını esirgemeyip onur verici kutlamalar bizleri elbette ki mutlu ve memnun etmiştir.

Bizler, tabiatın ve insanların yoksulluğunu irdeler onların sözcülüğünü yapma adına bu onurlu mesleği icra etmeye soyunmuşuz. Böylesine saygın bir mesleği icra ederken asla saygınlığımızı yitirme adına gereken hassasiyeti göstermeliyiz.

Kalemlerin teknolojik klavyeye yenildiği yıllar gazeteciliğin de dil değiştirdiği yılları yaşıyoruz.

Bizler para sesiyle değil çocuk sesleriyle büyüdük, hiçbir şeyi ucuz sevmedik, hakkımız olmayan hiçbir şeye de elimizi uzatmadık.

Oysa Gazeteci, yazar, yorumcu etiketlerini kullanmak o kadar ucuzladı ki, işte böyle ucuzluğa kaçanlar ne yazıktır ki mesleği bile saygısızlaştırmaktan öteye gitmiyor.

Doğru insanlar da var elbette, parmakla gösterilen ve vicdanından zerre kadar şüphe duyulmayan insanlar sayesinde saygındır bu meslek.

Nice 10 Ocaklarda bu onurlu mesleğin bir nebze bile olsa savsaklamayalım ve gördüğümüz mutluluk verici saygınlığa halel getirmeyelim.

Ben bu mesleğe kendini adayıp sadece mesleğin gereğini tarafsızlık ilkesiyle icra etmekte olan tüm meslektaşlarıma nice 10 Ocak günlerini kutluyor çalışmalarında üstün başarılar diliyorum

Bir gazetecinin milyon dolarları olamaz, varsa her şeyini satmıştır iste ben böylesine kalemini satanların hep karşısında oldum olmaya da devam edeceğim

Çünkü bu mesleğe en büyük ihaneti yapanlar ne yazıktır ki benim bu cennet misali ülkemde hala itibar görüyor ve hala nedeyse baş tacı ediliyorlar.

66 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.