Hoşgeldiniz  

SİYASETİN DİLİ ŞAŞIRTICI…

Halit BEYTÜT | 11 Ocak 2022 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Ülke siyasetçileri millete örnek olması gerekirken ne yazık ki bu örneği görememenin üzüntüsünü yasıyoruz.

Siyasetin dilinden son derece rahatsızız. Liderlerin birbirlerine yönelik ağır laflar artık geldi hakaret sınırına dayandı.

Akıl hastası diyen mi ararsınız, cibilliyet sorgulayan mı? Ne ararsanız var. İşte ülkemin kendi vatandaşına örnek olması gereken siyasetçilerin böylesine hakarete varan söylemleri ne yazıktır ki ayyuka çıkmış durumda.

Siyasetin dilinde nezaket vardı, siyasetin dilinde bir zamanlar incelik vardı, siyasetin dilinde birbirlerini kıracak ya da üzecek edep olmazdı da şimdiki siyasetçi dili ne yazıktır ki geçmişteki zarafeti ve kibarlığı arar olmuştur.

Bizler vatandaşlar olarak pandemi sıkıntısı, zam yağmurları altında çaresizliği yaşarken bir de her akşam izlediğimiz haber bültenlerindeki liderlerin sok edici söylemlerini de izlerken inanın psikolojimiz bile alt üst olmuştur.

Biz her ne kadar bu gidişat ve asla yakışık olmayan söylemlerin eninde sonunda sona ereceği umudunu taşırken ne yazık ki umutlarımız umutsuzluğa sürüklenip gidiyor.

Milletin oylarıyla meclise gidip milletin vekâletini alanların da liderlerin söylemlerini şarkının tekrarlanan nakaratı gibi söylemlerini çirkinleştirmekten kaçınmamakta?

Hatta daha da ileri giderek milletle alay etmekten bile kaçınmamaktalar.

Bu ülkeden binlerce siyasetçi gelip geçti ama hiç bir zaman nezaketi elden kaçır adam siyasetin gereğini yerine getirmeyi bir görev bildiler ama ya şimdiki siyasetçiler?

Bizler bizi temsil eden ve meclise kendi oylarımızla gönderip onurlandırdığımız vekillerimizin vatandaşın son dönemdeki çaresizliğini bile görmezden gelme talihsizliğinde bulunuyorlar.

Oysa biz meclise gönderip vekaletimizi verdiğimiz siyasetçiler vekaletimizin gereğini yerine getirmekle mükellef oldukları halde ne tuhaftır ki bu sıkıntıları yokmuş gibi gösterme gafletinde bulunup ahde vefa borçlu oldukları vatandaşı düşünme gibi bir zahmete bile kalkmamakta ısrar ediyorlar.

Korkunun ecele faydası yok ama bir korku salgını başlamış vekiller üzerinde doğruları bile söylemekten kaçınır olmuşlardır

Bu vurdumduymaz tavır karşısında vatandaşın yüzüne nasıl bakacaklar doğrusunu söylemek gerekirse son derece merak ediyorum.

Siyasetin dili bozulmuş nerdeyse tam bir sokak ağzına dönüşmüştür.

Bizlerde ortaya konulan bu komediyi sadece izlemekle yetiniyor ve siyasetten tamamen bıkar hale gelmiş bulunuyoruz.

69 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.