Hoşgeldiniz  

SUÇ ÖRGÜTÜNE OPERASYON

admin | 29 Aralık 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

SUÇ ÖRGÜTÜNE OPERASYON

Batman Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümü uyuşturucu satıcılarına operasyon düzenledi.

Emniyetten yapılan açıklamada “Uyuşturucu Madde Ticareti yaparak toplum sağlığına ve toplumsal huzura zarar veren ve bu yolla haksız kazanç elde eden şahıslara yönelik başlatılan çalışmalarda M.S.A. / C.A. / R.K. / İ.I. / M.Ş.M. / O.K. / A.S. / N.I. / Ş.G. / E.K. / İ.A. / A.K. isimli şahıslardan oluşan oluşumun TCK 220/3 maddesinde düzenlenen “silahlı suç örgütü” olduğu anlaşılmış soruşturma genişletilmiştir. Liderliğini M.S.A isimli şüphelinin yaptığı Silahlı Suç Örgütünün Çarşı Mahallesinde kiraladıkları ofise , polis baskınlarına önlem için demir mazgallı kapı ve ofisin içini ve çevresini kayıt altına alan kapalı devre kamera taktırdıkları, çevre illerden temin ettikleri uyuşturucu maddeleri uyuşturucu madde bağımlılarına sattıkları, uyuşturucu madde satışından dolayı husumet yaşadıkları kişilere karşı bombalı ve silahlı eylemler gerçekleştirdikleri tespit edildi” denildi.

14 KİŞİ YAKALANDI

Soruşturma sürecinde örgütün 29 olaya karıştığı tespit edildiğini belirten İl Emniyet Müdürlüğü “Suç Örgütü Lideri ve üyeleri ile örgüte üye olmamak ile birlikte örgüte yardım ve yataklık yapan toplam 23 şüpheliden 7 sinin halen cezaevinde olduğu anlaşılmış, 16 şüphelinin yakalanması için şüphelilere ait ikamet ve işyerlerine yönelik eş zamanlı operasyon düzenlenmiş aralarında örgüt lideri M.S.A’nın ve örgüt yöneticilerinin de olduğu 14 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Şüphelilere ait ikamet ve işyerlerinde yapılan aramalarda,3 Adet Parça Tesirli El Yapımı Bomba, Çok Sayıda El Yapımı Patlayıcı Yapımında Kullanılan Elektronik Devre ve Devre Elemanları, El Yapımı Bomba yapımında kullanılan 2 Kg 731 Gr ağırlığında kahve renkli iri ve ufak taneli ANFO diye tabir edilen madde, El yapımı bomba yapımında kullanıldığı değerlendirilen toplam ağırlığı 312.6 gr olan 25 adet torpil, El yapımı bomba yapımında kullanıldığı değerlendirilen 212.1 gr ağırlığında gri renkli toz madde, El yapımı bomba yapımında kullanıldığı değerlendirilen granül halde toplam ağırlığı 319.5 gr gelen beyaz renkli ufak tanecikli kimyevi gübre olduğu değerlendirilen madde, 13 Adet Ruhsatsız Tabanca,129 Adet Mermi, 2 Adet Balta, 2 Adet Pala, 1 Adet ucuna neşter ve çivi takılmış sopa, Fişek olarak tabir edilen satışa hazır vaziyette 72 parça metamfetamin maddesi, 9 parça sentetik kannobinoid maddesi, 3 parça esrar maddesi, 77 Adet Uyuşturucu Hap, 4 Adet uyuşturucu madde tartımında kullanılan Hassas Terazi ele geçirildi” ifadeleri kullanıldı.

79 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.