Hoşgeldiniz  

TABİPLER’DEN 1 NİSAN AÇIKLAMASI

admin | 03 Nisan 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

TABİPLER’DEN 1 NİSAN AÇIKLAMASI

Batman Tabip Odası, Ülkemizde COVID-19 nedeniyle bu zamana kadar 550’nin üzerinde sağlık çalışanı, 200’ün üzerinde hekim hayatını kaybettiği, halen de hastalığın ve vefatların devam ettiğini bildirildi.

Batman Tabip Odası, COVID-19 nedeniyle görevi başındayken vefat eden ilk hekim Dr. Cemil Taşçıoğlu şahsında ‘1 Nisan COVID-19 Nedeniyle Kaybettiğimiz Hekim ve Sağlık Çalışanlarını Anma Günü’nü yad etti.

Pandeminin halen bitmediğini belirten Batman Tabip Odası yöneticileri “Ne yazık ki yöneticiler pandemi bitmiş gibi davranmasına rağmen halen hekimler, sağlık emekçileri, yurttaşlar yaşamını yitirmektedir. Tüm bilimsel gerekliliklere rağmen koruyucu sağlığın öncelendiği birinci basamak yerine kinci ve üçüncü basamaklarda salgını karşılamanın bunda etkisi çok büyüktür. Salgının ikinci ve üçüncü basamakta karşılanması ile birlikte, sağlık çalışanları pandemi sürecinde büyük bir riskle yüz yüze gelmiştir. Türkiye’de bu güne dek hastalanan yurttaşlarımızın sayısı 15 milyona, kaybettiğimiz yurttaşlarımız ise 100 bine yaklaşmıştır. Bugün Türkiye’nin dört bir yanında yitirdiğimiz sağlık çalışanlarını anıyor, anıları önünde saygıyla eğiliyoruz” şeklinde açıklama yapıldı.

33 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.