Hoşgeldiniz  

TEST ZORUNLULUĞU KALDIRILDI…

Halit BEYTÜT | 15 Ocak 2022 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Bundan bir sure önce otobüs, uçak, feribot gibi taşıma araçlarında yolculuk yapacak olan vatandaşlar için bilindiği gibi pandemi yüzünden test zorunluluğu getirilmiş ve sözde bir önlem alma gereği duyulmuştu aradan çok kısa bir süre geçtikten hemen sonra içişleri bakanlığınca yeni yayınlanan bir genelge ile bu zorunluluklar kaldırıldı.

Yani şimdi aşı olanlar ve olmayanlar istedikleri yere gidebilecek ve hiç bir şartla sorgulanmayacaklar buda ası olanlar da artık aşısızlar gibi olacaklar. Gerçekten ne yapılmak istenilir anlamak mümkün değil.

Dünyayı kası kavuran bu salgın illeti her gün yeni tedbirler alınırken bizde var olan tedbirler de patavatsızca kaldırılıyor.

Bu da sanki ülke vatandaşlarına adeta ” ne haliniz varsa görün” mü denmek isteniyor?

Bütün Avrupa ülkelerinde yaygınlaşan omicron salgını nedeniyle vatandaşlarının sağlığını koruyacak tedbirlere başvururken benim ülkemde sanki pandemi yok havası yaratılmak isteniyor.

Bizim anlı şanlı Sağlık Bakanımız her gün tedbir alınması gerek diyerek nakaratını yinelerken önceki gün ne gariptir ki birden ağız değiştirerek bu tedbirlerin kaldırıldığın söyleyince gerçekten hayretler içinde kaldık.

Bu ülkenin insanlar uzun bir süredir bu salgın illetiyle uğraşırken ve nice sevdiklerini yitirirken hala önlem yerine konulan önlemleri kaldırma şaşkınlığı galiba nüfusumuz çok arttı biraz azalsın mi demek isteniyor merak ediyoruz.

Salgın tüm hızıyla vatandaşlar arasında dolaşırken bu yayılmaya destek mi veriliyor yoksa daha çok can al denmek mi isteniyor?

Doğrusu kafalarda bu sorun da oluşmuyor değil.

Daha düne kadar ası olun nakaratını yineleyen bir sağlık bakanımız bile artık bu söylemden vazgeçtiyse vatandaş artık nasıl bir tedbir alacak merak ediliyor.

Bizim artık ne sağlık bakanına, ne bilim kuruluna hiç mi hiç bir güvenimiz kalmadı tek umudumuz Allaha kalmıştır artık!

Aşı olanlar da artık aşı olmayanların kendi aralarına karışıp salgını kendilerine de bulaştıracaklarının endişesini yaşamaya başladı bile.

65 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.