Hoşgeldiniz  

ULUSLARARASI KONGRE BATMAN’DA BAŞLADI

admin | 27 Mart 2022 | Eğitim, Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

ULUSLARARASI KONGRE BATMAN’DA BAŞLADI

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin, Batman Üniversitesi tarafından düzenlenen iki gün sürecek olan ‘1. Uluslararası Ekonomi, Siyaset, İnsan ve Toplum Bilimleri Kongresi’ açılış programına katıldı.

Batman Üniversitesi Batı Raman Kampüsü Rektörlük konferans salonunda düzenlenen program, açılış konuşmalarının ardından katılımcıların sunumlarıyla devam etti.
Programının açılışında bir selamlama konuşması yapan Vali Şahin, Batman Üniversitesi tarafından bölgesel kalkınma temalı uluslararası bir etkinliğin gerçekleştirilmesinin çok önemli olduğunu ifade ederek “Bölgesel kalkınmayı anlayabilmemiz için meseleye küresel bakmak zorundayız. İnsanlık serüveninin başladığı yer olan bu bölge, bütün toplumların, devletlerin ve küresel aktörlerin odağında olan bir bölgedir. Dünyanın kalbinin attığı, Ortadoğu’yu konuşuyoruz. Dolayısıyla küresel bakacağız ki, bölgemizi anlayabilelim. Bu akademik çalışmalar, içinden geçtiğimiz aktüel risk ve fırsatları anlatma açısından çok kıymeti olacaktır” diye konuştu.

Açılış konuşmaların ardından program, Yüksek Öğretim Kalite Kurulu Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar’ın “Kaotik Küreselleşme ve Yapısal Dönüşüm Kavşağındaki Türkiye’de Bölgesel Kalkınmanın Geleceği” ve Hacı Bayram Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Mehmet Şahin’in “Ortadoğu’da Kalkınma” konulu sunumlarının ardından sona erdi.
Programa; Vali Şahin yanı sıra Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Vali Yardımcısı İbrahim Güneş, Hasankeyf Kaymakamı Şenol Öztürk, Sason Kaymakamı Murat Mete, İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hakan Başkaya, DİKA Genel Sekreteri Ahmet Alanlı, üniversitenin akademik personeli ile öğrenciler katıldı.

21 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.