Hoşgeldiniz  

ÜNİVERSİTE, ENERJİDE MARKA OLMA YOLUNDA HIZLA İLERLİYOR

admin | 26 Ocak 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

ÜNİVERSİTE, ENERJİDE MARKA OLMA YOLUNDA HIZLA İLERLİYOR

Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi kapsamında enerji alanında pilot üniversite seçilen Batman Üniversitesi yeni projeleri hayata geçirmeye yönelik çalışmalar hızla devam ediyor.

Çalışmalar kapsamında Üniversite Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necmettin Sezgin, Genel Sekreter Doç. Dr. Ömer Faruk Ertuğrul, Kalite Koordinatörü Doç. Dr. Halil İbrahim Aydın ile Proje Ofisi Koordinatörü ve Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Rıda Tür’ün katılımlarıyla oluşturulan proje ekibi, üniversitenin bölgesel kalkınmaya destek olmak amacıyla yürüttüğü çalışmaları uygulamaya koyabilmek amacı ile Ankara’da çeşitli görüşmeler gerçekleştirdi.

İlk olarak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığını (YÖK) ziyaret eden heyet, akademik destekler, proje çalışmaları ve enerji alanında lisans ve lisansüstü programlar açılması konusunda istişarelerde bulundu. Çeşitli alanlarda pilot üniversite seçilen üniversitelerle görüşmelerine devam eden üniversitemiz proje ekibi, hem bu üniversitelerin deneyimleri hem de YÖK’ün destekleri ile proje çalışmalarını yürüteceklerini belirtti.

TOBB Madencilik Meclisi Başkanı İbrahim Halil Kırşan ile görüşen heyet; petrol, doğalgaz, yenilenebilir enerji kaynakları ve enerji vadisi oluşturulması ile ilgili konularda çeşitli fikir alışverişlerinde bulundu.

Enerjide bir marka haline gelebilmek için özel projeler yürütmeyi hedeflediklerini belirten proje ekibi, çalışmalar konusunda diğer kurumlar ve üniversitelerle iş birliği yapmak istediklerini kaydetti. İbrahim Halil Kırşan ise üniversitede enerji alanında yürütülecek çalışmalara destek vermekten memnuniyet duyacaklarını dile getirdi.

TOBB’da yapılan görüşmelerin ardından Nas Enerji Genel Müdürü Orhan Gayretli ile görüşen proje ekibi, doğalgaz ve petrol gibi enerji kaynakları ile ilgili konularda çeşitli fikir alışverişlerinde bulundu.

TEİAŞ Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Selman Yüksel ve Gazi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Bayındır ile görüşerek üniversitede enerji alanında yürütülecek çalışmalar hakkında bilgiler veren proje ekibi, ziyaret programında EPDK Kurul Üyesi Dr. Muhammed Mustafa İzgeç ile de görüştü. Proje ekibi, bölgede enerji alanında çalışmalar yürüten kurumlarla iş birliğini geliştirecek hamlelerde bulunmak istediklerini ifade ederken EPDK Kurul Üyesi Dr. Muhammed Mustafa İzgeç ise üniversitemizde enerji alanında istihdama yönelik çalışmalar yürütülmesini beklediklerini anlatarak kurumlarla ilişkilerin geliştirilerek nitelikli iş gücünün arttırılmasının bölge kalkınmasına büyük faydalar sağlayacağını sözlerine ekledi.

72 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.