Hoşgeldiniz  

ÜRDÜN ÜNİVERSİTESİ İLE ANLAŞMA İMZALANDI

admin | 07 Aralık 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

ÜRDÜN ÜNİVERSİTESİ İLE ANLAŞMA İMZALANDI

Yükseköğrenim alanında uluslararası ortaklıklarını güçlendirmeye devam eden Batman Üniversitesi, Ürdün APPLIED SCIENCE PRIVATE (ASU) Üniversitesi ile Uluslararası Eğitimsel İş Birliği Protokolüne imza attı. Türkiye ve Ürdün arasındaki kültürel ve bilimsel iş birliğini daha ileriye götürmek amacıyla imzalanan protokol ile her iki üniversitenin karşılıklı olarak ilgilendikleri alanların eğitimi ve araştırma konularında iş birlikleri yapması ve her iki üniversitenin de imkânları ölçüsünde öğretim elemanları, öğrencileri, bölümleri ve araştırma enstitülerini iş birliklerine teşvik etmesi amaçlanıyor.

Uluslararası alanda yapılan çalışmaları önemseyen Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, bu protokolle öğrencilerin yurt dışı eğitim olanaklarından daha fazla yararlanabileceğini ve bu şekilde kültürel hareketliliğin artacağını söyledi.

Hem öğrenciler hem de öğretim elemanları ile desteklenecek olan bu iş birliğiyle üniversiteler arası bilimsel çalışmaların artacağını belirten Rektör Demir, ulusal ve uluslararası alanda yapılan iş birliği çalışmalarının markalaşma ve dünyaya açılma hedeflerinin gerçekleşmesi adına çok önemli gelişmeler olduğunun altını çizdi. Batman Üniversitesi öğrencilerini kaliteli ve nitelikli bir eğitimle geleceğe hazırlarken aynı zamanda bu protokollerle onlara dünyanın kapılarını da açmayı istediklerini anlatan Rektör Demir, öğrencilerin farklı ülke ve üniversitelerde deneyim kazanmalarını önemsediklerini kaydetti.

62 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.