Hoşgeldiniz  

VALİ ŞAHİN “BAYRAMINIZ KEMERLİ OLSUN”

admin | 30 Nisan 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

VALİ ŞAHİN “BAYRAMINIZ KEMERLİ OLSUN”

Ramazan Bayramı tatili süresince trafikte emniyet kemeri kullanımının önemine dikkat çekmek ve farkındalığın artırılmasına yönelik İçişleri Bakanlığı tarafından tüm Türkiye’de eş zamanlı gerçekleştirilen ‘Bayramınız Kemerli Olsun’ mottosuyla başlatılan emniyet kemeri denetimi Vali Hulusi Şahin’in katılımı ile yapıldı.

Batman Park AVM önünde gerçekleştirilen denetimlerde, Vali Şahin ve trafik ekipleri, sürücüleri emniyet kemeri takmaları konusunda uyararak, sürücülerin ve yolcuların gelecek Ramazan Bayramlarını tebrik etti.

Emniyet kemeri uygulamasına ilişkin basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Şahin, İçişleri Bakanlığının genelgeleri doğrultusunda Türkiye’nin her yerinde eş zamanlı olarak yapılan trafik uygulamasını gerçekleştirdiklerini belirterek “Hedefimiz bayram tatili öncesi trafik kurallarına uyulmasının önemine dikkat çekmek ve İçişleri Bakanlığımızın yürütmüş olduğu ‘Bayramınız Kemerli Olsun’, ‘Trafikte Her Yıl Daha İyiye’, ‘Kemerim Hep Aklımda’, ‘Yayalar Kırmızı Çizgimiz’, ‘Yol Ver Hayata’ ve ‘Bir Hareketine Bakar Hayat’ gibi kampanyaları vatandaşlarımıza duyurmaktır.

Vatandaşlarımızın huzurlu, güzel ve mutlu bir bayram geçirmesi için tedbirlerimizi alıyoruz. Emniyet Müdürlüğümüzün ve Jandarmamızın trafik ekipleri, bayram tatili boyunca trafik denetimlerini hem karada hem de havadan her vasıta ile yürütecekler. Bizler de hep sahadayız. Denetimler bayram tatili süresince devam edecektir. Hedefimiz trafik kurallarına uyulması, kazaların en aza indirilmesi ve bayramın vatandaşlarımıza ve bize zehir olmaması. “Bir Hareketine Bakar Hayat” sloganı ile emniyet kemeri üzerinde arkadaşlarımız yoğunlaşacaklar. Yolculuklarda sadece ön koltuktakilerin değil arka koltuktakilerin de kemerleri kontrol edilecek.

Ekiplerimiz  otobüslerde de yolcuların emniyet kemeri kontrolünü yapacak ve bu konuda vatandaşlarımızı bilgilendirecek” diye konuştu.
Etkinliğe Vali Şahin’in yanı sıra İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Adem Taşkın, Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Yörük, şoförler odası başkanları ile trafik ekipleri katıldı.

22 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.