Hoşgeldiniz  

VALİ ŞAHİN’DEN 15 TEMMUZ MESAJI

admin | 14 Temmuz 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

VALİ ŞAHİN’DEN 15 TEMMUZ MESAJI

Batman Valisi Hulusi Şahin’in 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı yayımladı.

15 Temmuz’da şehadet için meydanlara çıkan aziz milletimiz; kanıyla destan yazdı. Darbeye karşı göğsünü siper eden 251 şehidimizi rahmet ve minnetle anıyorum diyen Vali Şahin “Siper et gövdeni dursun bu hayâsızca akın. 15 Temmuz 2016’da doğrudan milleti ve milletin iradesini hedef alan hain darbe girişimi, bizzat millet tarafından püskürtüldü.

İstiklal Marşımızdaki dizeler adeta temize çekiliyordu. Meydanları dolduran milyonlar; darbecilerin jetlerden attığı bombalardan kaçmıyor, helikopterlerden açılan ateşi umursamıyor, tankları durdurmak için paletlerin altına yatıyordu.

Darbe başarılı olsa iç savaş çıkacak ve ülkemiz FETÖ terör örgütünü taşeron olarak kullanan emperyalist odakların kontrolüne girecekti.

Köprüleri tanklarla kesen darbeciler, kritik noktaları işgal etmiş, Meclis’in üstüne jetlerle bomba yağdırıyordu. Cumhuriyetimizin üstüne büyük bir karanlık çökmüştü.

Şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda…

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın halkı darbeye karşı meydanlara çağırmasıyla kara bulutlar dağılmaya başladı. Türkiye’nin bütün şehirlerinde milyonlarca insan darbecileri protesto etmek için meydanları doldurmuş; millet, iradesine sahip çıkmıştı.

Milleti hedef alan darbeciler, ellerindeki silahları ateşledi. Sivillerin üstüne mermi yağdı. Hainlere boyun eğmeyen 251 kahraman, vatanı için şehit düşerken, 2 bin 196 vatandaşımız gazi oldu.

Verme dünyaları alsan da bu cennet vatanı…

Akif’in dizelerini kanlarıyla tekrar yazan ve ülkemizi teslim etmeyen kahraman şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum. Onlara çok şey borçluyuz…

15 Temmuz, milletin ve milli iradenin dik duruşuyla darbecilere ve arkasındaki emperyalist odaklara tarihi bir ders, vatan sevgisi ve vatan savunması konusunda da tüm dünyaya tarihte eşi bulunmayan bir örnek oldu. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüz kutlu olsun” denildi.

66 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.