Hoşgeldiniz  

YAŞAM ZORLAŞTI!

Halit BEYTÜT | 30 Ocak 2022 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Dondurucu bir kış sezonunu geçiriyoruz, bu zorlu süreçte evi olmayan, sığınacak bir yeri bile olmayan mazlum insanlar tabiri caizse resmen çaresizlik girdabına düşmüşlerdir.

Hayatın acımasız şartları karşısında ıstırapların en büyüğünü yaşayanlara bir elin bile uzatılma gereğinin duyulmaması gerçek manada bir insanlık ayıbıdır.

Dünyanın bütün ülkelerinde de yaşanan bu zorlu sınavda kendi vatandaşına sahip çıkılırken benim cennet misali ülkemdeki insanlarımızın içine düştüğü bu amansız süreçte bile ülke yöneticileri ne yazıktır ki son derece basit gündemler oluşturup söz düellosunu reva görmekte vatandaşının bu elim feryadını bile duymamayı tercih etmektedirler.

Kendi vatandaşını bir kenara atıp sadece koltuklarını korumayı tercih edenleri ülke vatandaşları olursak hayret ve ibretlerle seyrediyoruz.

Vatandaş çaresizliğin en büyüğünü yaşarken fahiş zamlar yüzünden günlük gereksinimini bile karşılayamaz duruma düşmüşken zatı muhteremlerin hala komik denecek gündemi değiştirip bu elim duruma sadece seyirci kalmayı yeğleyenler bu ülkenin aziz vatandaşına yapılmış en büyük vefasızlığı layık görmüşlerdir.

Kendi vatandaşının feryadını duymamayı yeğleyenler bu ülkenin vatandaşına ne kadar duyarsızlık gördüklerini de sahneye koymuşlardır.

Milleti yaşat ki devlet yaşasın teorisine bile liyakatsız kalanların bu ülkeyi getirdikleri bu çıkılmaz girdabını bile savunanların ülkesi olup çıkmışız

Hayatlarının en zorlu sınavını veren ama her turlu zor ve meşakkatlera rağmen ayakta durma direncini gösteren bu aziz milleti yok sayma gibi bir delalete savurmanın ne demek olduğunu bilemeyecek kadar gaddarlaşan bir zihniyetle ülkem yönetilmek isteniyor.

Bu güzelim vatanın vefalı milleyim bunca zorluğu ve bunca çaresizliği asla hak etmedi ama bunu hak ettirenlerinde bir gün bunun hesabını verecekleri de unutulmamalıdır.

45 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.