Hoşgeldiniz  

YAZARLAR, OKULLARDAYDI

admin | 24 Aralık 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

YAZARLAR, OKULLARDAYDI

Batman Valiliğinin himayelerinde Özel İdare Genel Sekreterliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Yazarlar Birliği Batman İl Temsilciliği iş birliğiyle hayata geçirilen ‘Okurlar Yazarlar Buluşuyor’ projesi kapsamında Akademisyen Yazar Prof. Dr. Şemsettin Dursun, Akademisyen Yazar Doç. Dr. Sayın Davut Okçu, Eğitimci Yazar Sayın Şefik Sevim ve Araştırmacı Yazar Mehmet Zeki Mirzaoğlu aralık ayının üçüncü haftası içinde okuma grubu öğrencileriyle bir araya geldiler.

Okurlar Yazarlar Buluşuyor projesi kapsamında Türkiye Yazarlar Birliği üyesi Batmanlı yazarlar; Akademisyen Yazar Dursun ‘Hayatı Anlamlı Kılmak’, Eğitimci Yazar Sevim ‘İlmi Halimiz’, Akademisyen Yazar Okçu ‘Karakter ve Değerler Eğitimi’ ve Araştırmacı Yazar Mirzaoğlu ‘Yasa Koyucu Olarak Peygamber ve Otoritesinin Evrenselliği’ konularında; Batman Fen Lisesi, Batman Fatma Aliye Fen Lisesi, Halil Hamidi Anadolu İmam hatip Lisesi ve Batman Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi okuma grubu öğrencileriyle 21-24 Aralık tarihleri arasında buluştular.

Kültürel ve sosyal sorumluluk kapsamında ortaöğretim öğrencilerinin genel kültürlerini geliştirmek, kitap okuma zevki kazandırmak, toplumsal ilişkilerinin kalitesini artırmak, okul hayatındaki başarılarını pekiştirmek, erdemli ve olgun bireyler olmaları amaçlanmakta. Ayrıca proje kapsamında yazarlarımızın kitaplarını okuyan öğrenciler, yazarlarımızla bir araya gelerek merak ettikleri konuları doğrudan kitabın yazarına sormaları hedeflenmiştir.

103 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.