Hoşgeldiniz  

YENİDEN REFAH’TAN 32. YIL MESAJI

admin | 17 Mayıs 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

YENİDEN REFAH’TAN 32. YIL MESAJI

Yeniden Refah partisi Batman teşkilatı, Batman’ın il oluşunun 32. Yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Yeniden Refah Partisi Batman il başkanlığından yapılan yazılı açıklamada “Yeniden Refah partisi Batman teşkilatı olarak 26 mayıs 1990 yılında ülkemizin 72. İli olan batmanın İl oluşunun 32.yılının önce ahlak, maneviyat ve gelişim açısından hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz.

32. Yaşına basan kemal yaşı olan 40 yaşına 8 kala Batmanımızın kapitalist bakışla inşa edilmemesinin milletimize daha yararlı olacağını düşünüyoruz. Tüm şehirleri birbirine benzeten Tek tip şehirleşme ve betonlaşma anlayışı dışında kendine özgü ahlak ve maneviyat öncelikli, sanat, teknoloji, mimari, sosyal dokunun renkliliği ve bilimsel çalışmaları ile gündem olmasının mücadelesini vermeliyiz. 32. Yaşına bin bir türlü zorlukla adım atan 3/5 yıllık görevlerle idare edilen şehrimizin kaynakları verimsiz ve kısa vadeli projelerle tam bir yap boz tahtasına çevrilmiş durumda, iyi veya kötü idarecilerin kısa vadeli ve dar bakış açıları ile plansız inşaa edilip verimli toprakları rant için imarlarla yok edilip üzerine beton dökülmeye devam edilmektedir.

Hava kirliliğinde, kentsel gelişimde, işsizlikte, tarım alanlarının ranta kurban edilmesinde Türkiye’nin en geri illerinden olan 32. Yaşındaki şehrimizin sağlıksız gelişimine sebep olan idarecilerle mücadele tonu yükseltilmeli ve şehre sahip çıkılmalıdır.

İncik boncuklarla dışı süslenen ama iç organları çürütülerek sağlıksız büyüyen bir batman bizi derinden üzmektedir.

ön görüsü düşük, vizyonsuz, şehri ve dokusunu tanımayan idarecilerin şerrinden muhafaza edilmesi için milletimiz uyandırılmalı ve günübirlik anlayışla şehri yöneten her türlü zihniyetle mücadeleye devam edilmesi gerekmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle Batmanın 32. Yılının hayırlara vesile olmasını cenabı haktan niyaz ediyoruz” dedi.

35 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.