Hoşgeldiniz  

YEREL BASINA KISITLAMA GETİRENLER UTANSIN…

Halit BEYTÜT | 05 Temmuz 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Tasarruf genelgesini bahane edip, bulundukları yerin halkının sesini kesmeye yeltenenlerin bu halka ne kadar değer verdiklerini son tasarruf genelgesiyle de ortaya koymuşlardır.

Pandemi süresince kayıp cirolarını ürünlerine fahiş zamlar bindirerek vatandaşın alım gücünü sıfırlayanlara ses çıkarmayanlar eli kolu bağlı yerel basına kısıtlamayı yeğ gören zihniyet bilsin ki bu Cılız sesler bile olsa susturulamayacaklar.

Ülkemdeki yerel basına abonelik ve reklamı yasaklayanların kendilerini tasarruftan muaf tutmaları son derece akıl vd. mantık dışı bir uygulamanın sahibi olmuşlardır.

Güçleri sadece yerel basının cılız gelirlerine göz dikenleri tarih asla affetmeyecek uygulamak istedikleri bu gülünç uygulama ile daha da komik duruma düştüklerini göreceklerdir.

Varsın aboneler kesilsin, varsın reklam falan almaşınlar ama her ne pahasına olursa olsun bu mesleği yıllardır büyük bir özveriyle sürdüren yiğit meslektaşlarımızın bu engellemelere rağmen seslerini her turlu zorluğa rağmen dürdüreceklerine inanıyorum.

Bu kısıtlamalara sevinen bazılarının olduğunu gözlemliyorum.

Bunlarda zaten bilinen sözde değil özde gazetecilik yaptığını sanan zavallılardır.

Meslektaşlarının zor duruma düşmelerine sevinenler asla ve asla bu mesleğin ahlaki kurallarına uymayanlardır.

Böylesine bir olumsuzlukla karşı karşıya bırakılan meslektaşlarımıza ne yazıktır ki her isleri olduğunda gazetelerde soluğu alanların bu ucube tasarruf genelgesine hala sessiz kalmalarına bir anlam veremiyorum.

Her demde yapılan haksız uygulamalara aslan kükrer gibi ses yükseltenler sahi nerede?

Her şeye rağmen yayın hatalarını sürdürme kararlığında olan bir kaç meslektaşlarımızı kutluyor bu yoldaki kararlığını gösterenleri tebrik ediyorum.

Ülkede günah keçisi seçilen yerel basını susturmaya yönelik bu uygulamadan aklıselimin ortaya çıkması umudunu taşıyor, en kısa zamanda bundan geri dönülmesini umut ediyorum.

71 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.