Hoşgeldiniz  

YÖGEP EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

admin | 31 Mayıs 2022 | Eğitim, Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

YÖGEP EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim yöneticilerinin mesleki bilgi, beceri ve tutumlarına katkı sağlamak ve onları bulundukları konumun ihtiyaçlarına cevap verecek donanımlarla geliştirmek amacıyla düzenlenen Eğitim Yönetici Geliştirme Programı (YÖGEP) eğitimleri devam ediyor.

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Eğitim Yönetici Geliştirme Programı (YÖGEP) kapsamında ortaöğretim eğitim kurum müdürleri yöneticilerine yönelik verilecek eğitimlerin açılış programı ve ilk eğitim TP Fatıma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleşti.

Açılış programına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Remzi Koç, Hasankeyf İlçe Şube Müdürü Abdussamed Oral ve okul yöneticileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından program, İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran’ın açılış konuşmasıyla başladı.

Müdür Kurtaran “Değerli arkadaşlar, siz değerli eğitim yöneticisi arkadaşların; mesleki bilgi, beceri ve tutumlarınıza katkı sağlamak ve sizleri yöneticilik konusunda daha donanımlı hale getirmek amacıyla Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğümüz tarafından “Eğitim Yönetici Geliştirme Programı (YÖGEP)” çalışması hayata geçirildi. Bu çalışma kapsamında 120 saatlik bir eğitim görmüş olacaksınız. Bugün bu çalışmanın ilimizdeki son grubu olan siz orta öğretim kurumu idarecilerimize yönelik başlamış bulunmaktayız. Düzenlenecek eğitimlerin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Yapılan açış programın ardından 120 saat sürecek olan mesleki gelişim faaliyeti Şube Müdürleri Mustafa Remzi Koç ve Abdussamed Oral başkanlığında ayrı grup çalışmasıyla devam etti.

27 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.